KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kemalpaşa Armutlu'da villa icradan satılıktır

KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064120
Şehir : İzmir / Kemalpaşa
Oda Sayısı : 4+1
: 220
Banyo Sayısı : 2
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/571 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:10
Satış Yeri
:
ESKİ BELEDİYE CAD NO 4 ESKİ ASKERLİK ŞUBESİ ÜST KAT GİRİŞ HOLÜ KEMALPAŞA İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMALPAŞA
İCRA DAİRESİ
2019/571 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Kemalpaşa İlçe, 8311 Parsel, ARMUTLU (B) Mahalle/Köy, Taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlı olup tam hisse satışa çıkmıştır, taşınmaz tapuda her ne kadar bağ vasfında olarak geçsede keşif güne itibariyle taşınmazın üzerinde yapılaşma mevcuttur, ana taşınmaz geometrik olarak yamuk bir yapıda olup düz bir zeminde yer alır, taşınmazın üzerinde keşif günü itibariyle 220 m2 alana sahip 2 katlı villa mevcuttur, bu yapı betonarme sistemle yapılmış olup kullanılır durumdadır, villanın zemin katı salon, açık mutfak, oda, kiler, wc ve banyodan oluşur, 1 katta ise yine 3 oda ve banyo ve çamaşır odası mevcuttur, yanının kuru zeminleri laminant kaplı olup ıslak zeminler tavana kadar seramik kaplıdır yine duvarlar boyalıdır, giriş kapısı çelik kapı olup oda kapılara amerikan panel kapıdır. dış pencereler pvc dir bina kömürlü kat kaleriferi ile ısınır. yine bu yapının önünde 12*6 m ebatlarında yüzme havuzu mevcuttur. Yanın üzerinde yine 180 m2 ve 330 m2 olmak üzere iki adet sundurma mevcut olup bu yapıların etrafları kısmen kapalıdır. tüm belediye hizmetinden eksiksiz yararlanır
Yüzölçümü : 7.773 m2

İmar Durumu : Konut alanı

Kıymeti : 1.250.000,00 TL

KDV Oranı : 18
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:10 - 10:20 arası

2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri : ESKİ BELEDİYE CAD NO 4 ESKİ ASKERLİK ŞUBESİ ÜST KAT GİRİŞ HOLÜ KEMALPAŞA İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/571 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR