UŞAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kemalöz Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00679727
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : KEMALÖZ MAH. / CUMHURİYET
: 145
Oda Sayısı : 2+1
Isıtma : Yerden Isıtma
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 16.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/128 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
185300 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2017 10:30
İkinci Satış Günü
:
08.01.2018 10:30
Satış Yeri
:
Köme Mah. Taslak Sokak Belediye İşhanı Kat:3 No:309 Merkez/Uşak

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.UŞAK 1. İCRA DAİRESİ
2016/128 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Uşak İl, Merkez İlçe, 1357 Ada, 433 Parsel, KEMALÖZ Mahallesi, 24 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu gayrimenkul arsa nitelikli 798,00 m2 yüzölçümlü ana taşınmaz üzerinde, 6. katta, 24 nolu bağımsız bölüm, mesken niteliğindedir. Tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Ana taşınmazdaki arsa payı 30/798'dir. Satışa konu gayrimenkul; Z+7 katlı binanın 6. katında, bir adet salon, iki adet yatak odası, birer adet oda, mutfak, tuvalet banyo, koridor ve iki adet balkondan oluşmaktadır. Salon zemini seramik kaplama, tavanı ve duvarları alçı sıvalı, boyalıdır. Yatak odalarının zemini seramik kaplama, tavanı ve duvarları alçı sıvalı, boyalıdır. Banyo-tuvalet zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanları ise alüminyum asma tavanlıdır. Banyoda duşakabinli küvet bulunmaktadır. Mutfak zemini seramik, tavanı ve duvarları ise sıvalı ve boyalıdır. Mutfakta ahşap dolap ve mermerit tezgah bulunmaktadır. Mermerit tezgah ile üst dolap arasında seramik duvar kaplaması bulunmaktadır. Karidor zemini seramik kaplama, tavanı ve duvarları alçı sıvalı, boyalıdır. Balkonlarda beton parapet üstü demir korkuluk bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ise ahşap doğramadır. Penecereler PVC doğramadır. Genel itibariyle mesken bakımlıdır. Taşınmaz alttan ısıtmalı olup, elektrik, su, kanalizasyon, ve doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Mesken yaklaşık olarak 145,00 m2'dir. Taşınmazın bulunduğu binanın merdiven duvarları alçı sıvalı-boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplamalıdır. Binanın dış cephe boyası iyi durumdadır. Bina asansörlü olup, yaklaşık olarak 20 yıllıktır. Taşınmaz Mehmet Topaç Bulvarı üzerinde olup, konum olarak Uşak'ın gelişmiş, tercih edilen bölgesinde yer almaktadır.
Adresi : Kemalöz Mah. 1357 ada, 433 parselde 6. Kat, 24 nolu bağ. böl. Merkez/Uşak
Yüzölçümü : 145 m2
Arsa Payı : 30/798
İmar Durumu : Uşak Belediyesinin internet sitesinde, e-imar sorgulama sisteminden edinilen bilgilere göre; taşınmaz Belediye İmar Planında ikiz nizamda 8 kata müsadeli konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 185.300,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir. 29/11/1993 tarihli Yönetim Planı vardır. (03/10/2017 tarihli UYAP'dan alınan tapu kaydı)
1. Satış Günü : 13/12/2017 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 08/01/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Köme Mah. Taslak Sokak Belediye İşhanı Kat:3 No:309 Merkez/Uşak
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenler şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaklardır, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/128 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
7- İİK 127. Maddesi gereğince, işbu satış ilanı tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.09/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR