KELES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keles/Başak'ta 660 m2 bahçeli kargir iki katlı köy evi icradan satılıktır

KELES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116211
Şehir : Bursa / Keles
Semt-Mahalle : BASAK MAH. / KELES
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/71 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
438,396 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
KELES KAYMAKAMLIĞI 1.KAT SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KELESİCRA DAİRESİ
2018/71 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Keles İlçe, 208 Ada, 4 Parsel, BASAK Mahalle/Köy, ORTAMAHALLE Mevkii, Taşınmaz tapu kayıtlarında iki katlı kargir ev, yağma ahır, yığma samanlık ve bahçe olarak kayıtlıdır.
1 Nolu yapı = Kargir atşıyıcı sisteme sahip 2 katlı yapıdır. Yapının yaşı yaklaşık 16-20 arasında olup yapı kullanılır durumdadır. Yapının oturum alanı 106 m2 olarak yerinde tespit edilmiştir. yapının dış cephesi sıvasız ve boyasız, pencereleri ahşaptır. çatısında kiremit bulunmaktadır. kapısı mevcuttur.
2 Nolu yapı = Kargir taşıyıcı sisteme sahip, 1 katlı ve ahır olarak kullanılmaktadır. yapının yaşı yaklaşık 16-20 arasında olup yapı kullanımdadır. Yapının oturum alanı 48 m2 olarak yerinde tespit edilmiştir. yapının pencereleri ahşap çatısı kiremit ile kapatılmıştır.
3 Nolu yapı = Kargir taşıyıcı sisteme sahip, 1 katlı ve samanlık olarak kullanılmaktadır. yapının yaşı 16-20 arasındadır. yapının oturum alanı 28 m2 olarak yerinde tespit edilmiştir. yapının çatısı kiremit ile kapatılmıştır.
- Taşınmazın bahçe kısmı eğimsiz bir yapışya salip olup halihazırda üzerinde 20-25 yaşlarında 2 adet dut ağacı, 8-10 yaşlarında 2 adet kiraz ağacı ve 8-10 yaşlarında 2 adet şeftali ağacı bulunmaktadır. ağaçların mütemmim cüz değeri 1200,00 TL olarak değerlendirilmiştir.
Adresi : Bursa İl, Keles İlçe, 208 Ada, 4 Parsel, BASAK Mahalle/Köy
Yüzölçümü : 660,99 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Bursa 2020 Yılı Çerve Düzeni Planında Kırsal Yerleşme Alanlarında kalmaktadır.
Kıymeti : 438.396,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Keles Kaymakamlık Binası 1.Kat Satış Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/71 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR