ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören Yayla Mahallesi'nde 6+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945023
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : YAYLA MAH. / ESERTEPE
Oda Sayısı : 6+1
: 185
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/99 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2016/99 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İli, Keçiören İlçesi, Yayla Mah. 30765 Ada, 9 Parsel, 15 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı taşınmazın bulunduğu bina:
Bina, Bodrum+Zemin Kat +4 Normal Kattan oluşan Kargir binadır. Binanın ön cepheleri ve yan cepheleri sıva üzeri dış cephe boyalıdır.Bina giriş kapısı camekanlı ferforje demir doğramadır. Ahşap rüzgarlığı mevcuttur.Bina giriş zemini, merdivenler mermer ve yan duvarlar 1,15 m. mermer üzeri plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları ferforje demir doğramadır. Bölgede elektrik, telefon, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi Belediye hizmetleri mevcuttur.

3.kat 15 no.lu Çatı Aralı(Dubleks) Dairenin özellikleri:

Daire giriş kapısı ahşap tablalı çelik doğramadır. Daire 6 oda, salon mutfak, antre, koridor,banyo, WC ve 2 balkon ile yanları açık terastan oluşmaktadır. Giriş kat:3 oda, antre, koridor, salon, mutfak, 2 WC ve 2 balkondan ibarettir.Salonun ve odaların zemini laminant parke, duvarlar saten alçı üzeri plastik boyalıdır. Tavanları kartonpiyerlidir. Salonun balkonu olup zemini seramik kaplamadır.Pencereleri ısıcamlı cilalı ahşap doğramadır. İç kapılar ahşap panel kapıdır.Giriş antre ve koridor zemini seramik kaplamalı duvarları saten boyalıdır. Tavan kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplama, duvarları tavana kadar seramik kaplama tavanlar kartonpiyerlidir. Mermer tezgah ve evyesi, tezgah altında ve üstünde laminant dolaplar bulunmaktadır. Mutfağın balkonu olup zemini seramik kaplamadır. WC zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, lavabo ve hela taşı vardır.Merdiven altı WC zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı; lavabo ve klozeti vardır.
Üst kat:
3 oda, salon, antre, banyo, WC ve terastan ibarettir. Üst kata beton üzeri mermer kaplamalı merdivenle çıkılmaktadır. Odaların ve antrenin zemini ahşap parke, duvarları saten boya, tavanları kartonpiyerlidir.
Pencereler ısıcamlı cilalı ahşap doğrama, kapıları ahşap panel kapıdır.
Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı çatı meyillidir. Lavabo, duşa kabin ve duş bataryası vardır.WC zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, lavabo ve hela taşı vardır.Teras zemini seramik kaplamadır. Parapet duvarı ve üzeri ferforje demir korkuluklu, tavanı ahşap lambri olup oldukça bakımsız ve yıpranmıştır. Dairede ısınma kombi kat kaloriferli ısıtmalıdır. Daire yüksekliği 2,51 m2dir.Kuzey-Güney ve Doğu cephelidir.Meskenin faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 7,30 m2 balkon ve 35,00 m2 teras dahil toplam 185,00 m2 dir.
Adresi : Yayla Mh. 1429.Sk. Mustafa Bey Apt. 21/15 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 185 m2
Arsa Payı : 52/693
İmar Durumu : İnşaat tarzı ayrık nizam TAKS/KAKS: 0,40/1,60 ve 4 katlı yapılaşma koşullu konut alanı
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhleri mevcuttur
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/99 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR