ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören/Yayla Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180861
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : YAYLA MAH. / ESERTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13074 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.08.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.09.2020 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2019/13074 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Ankara ili Keçiören ilçesi Yayla Mahallesi 30801 ada 5 parselde kayıtlı ''5 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası'' vasfında ve 886,00 m² yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 68/886 arsa paylı, 3. Kat 11 nolu ''Mesken'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur.
Özellikleri : Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina 1 bodrum + zemin + 3 normal kattan oluşmaktadır. Ayrık nizam yapıdır. Cephesi sıva, boyalıdır. Binanın giriş kapısı ve rüzgarlık camlı alüminyum doğramadır. Giriş zemini mermer, yan duvarları 1,20 mt mermer üstü boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlık mermer, merdiven korkulukları kromdur. Katta 4 bağımsız bölüm olup taşınmazda toplam 16 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğal gaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm ise antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır. Bağımsız bölümün giriş kapısı çeliktir. Antre zemini ve koridor seramik, duvarları duvar kağıdı ve tavanı kartonpiyerli boyalıdır. Oda ve salon zemini laminat parke, duvarları duvar kağıdı ve tavan kartonpiyerli boyalıdır. Mutfak zemini ve duvarları seramik, tavanı kartonpiyerli boyalıdır. Mutfak tezgahı mermer, tezgah alnı seramik olup, tezgah altında ve üstünde lake dolaplar bulunmaktadır. Wc ve banyo zemini, duvarları seramik kaplıdır. Wc'de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Banyoda tekne, duş kabini, klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Konut, kombi sistemli, doğal gazlıdır. Pencere doğramaları PVC ısıcamlı, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Balkonlar cam balkonludur. Konut, giriş ve yola göre sol öncephelidir. Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 97,00 m²'dir.
Adresi : Ankara İli Keçiören İlçesi Yayla Mahallesi Porsuk Sokak No:55 Soysal Apartmanında bulunan, 3. kat 11 numaralı bağımsız bölüm
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : 1-Beyan: Yönetim Planı : 04/08/2011
2-Beyan: BELEDİYE HİSSESİ DAVALIDIR:19/12/1990 YEV:8166
3-Beyan: (AT) DAVALIDIR 19.12.1990 YE:8166
4-Beyan: ....KM ne Çevrilmiştir. (Başlama Tarih:24/10/2016,Bitis Tarih:24/10/2016 - Süre:)
1. Satış Günü : 13/08/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13074 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR