ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören/Ufuktepe'de 177 m² dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180908
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : UFUKTEPE MAH. / UFUKTEPE
Oda Sayısı : 6+1
: 177
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9898 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
02.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/9898 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Ankara ili Keçiören ilçesi Ufuktepe Mahallesi 31113 ada 8 parselde kayıtlı ''Arsa'' vasfında ve 735,00 m² yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 60/735 arsa paylı, 3. Kat 1. Kademe 10 nolu ''Çatı Aralı Mesken'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur.
Ana binanın özellikleri : Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina 2-3 yıl önce inşa edilmiştir. Her türlü alt yapısı mevcut, tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen, yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları tamamlanmış, şehir ve iş merkezlerine ulaşımı kolay bir bölgededir. Bina ayrık, betonarme karkas yapı nizamında 3 bodrum + zemin + 3 normal kat olarak inşa edilmiştir. Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalıdır. 3.Bodrum kat girişli binanın giriş ve rüzgarlık kapıları alüminyum doğramadır. Giriş zemini granit seramik, kat holleri, merdivenleri ve yan duvarların alt kısımları mermer kaplı, tavanları plastik boyalıdır. Normal katlarında 3 dairesi bodrum katında dükkanları olan binanın, asansörü, açık otoparkı, elektrik, su ve doğal gazı mevcuttur.
Bağımsız bölümün genel özellikleri: Çatı aralı mesken vasfında kullanılmaktadır. Dairenin giriş kapısı çeliktir. İç kapıları amerikan panel, pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır. Daire doğal gaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır. Daire Güney -Batı cepheli ve güneş görmektedir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin 2. Bölüm, 16. Maddesinde, Bağımsız Bölüm Net Alanı başlıklı 41. fıkrasındaki esaslara göre, dairenin teras ve balkonları ile birlikte toplam net alanı 177 m² olarak ölçülmüştür.
Giriş katın özellikleri : Giriş katı halihazırda antre, salon, 3 oda, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Antre, salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Duvarları kağıt kaplı, tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Antrede sabit ahşap dolap-vestiyer vardır. Merdiven altı kapatılmış depo olarak kullanılmaktadır. Mutfak zemini laminat + seramik, duvarları kağıt kaplı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı ve evyesi mermerit, tezgah alnı seramiktir. Tezgah alt ve üst laminat dolapları, aspiratörü ve kombisi vardır. Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı alüminyum asma tavanlıdır. Lavabo ve wc taşı vardır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı alüminyum asma tavanlıdır. Ayaklı lavabo, duş teknesi, duş kabini, duş bataryası ve klozet vardır. Balkonların zemini seramik kaplıdır. Balkonların toplam alanı 9,3 m2dir. Giriş katın kullanılan net alanı (balkonlarla birlikte) 94 m2dir.
Üst katın özellikleri : Üst kata antreden beton taşıyıcılı laminat basamaklı merdivenle çıkılmaktadır. Apartman merdiven holünden çelik kapılı ayrı girişi vardır. Bu kat antre, 3 oda, banyo ve açık terastan oluşmaktadır. Antre zemini, salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Duvarları kağıt kaplı, tavanları plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Antrede mutfak nişi mevcut olup tezgahı ve evyesi mermerit, tezgah alnı seramiktir. Alt ve üst laminat mutfak dolapları vardır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı alüminyum asma tavanlıdır. Ayaklı lavabo, duş teknesi, duş kabini, duş bataryası ve klozet vardır. Açık terasın zemini seramik kaplıdır. Alanı 33 m2 dir. Üst katın (açık terasla birlikte) kullanılan net alanı 83 m2dir.
Adresi : Ufuktepe Mahallesi, 540. Cadde Zeliha Hanım Apartmanı No:44/10 Keçiören/Ankara
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1-Beyan: Yönetim Planı : 13/05/2015
1. Satış Günü : 06/08/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 02/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9898 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR