ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören Şenyuva Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941236
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ŞENYUVA MAH. / AKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 84
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8627 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.03.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
18.04.2019 10:10
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/8627 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli,Keçiören İlçesi,Şenyuva Mah.90744 ad 6 parsel sayılı 62710 m2 ana taşınmaz yüz ölçümlü,14 adet betonarme apartman ana taşınmaz nitelikli,7389/6271000 arsa paylı mesken bağımsız bölüm nitelikli,T3 blok,8.kat 67 nolu bağımsız bölüm taşınmaz,ana taşınmazın bölgesinde elektrik,su yol,kanalizasyon,otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur,taşınmaz 4.derece deprem bölgesinde yer almakta olup binada gözle görülen depremsel bir hasar tespit edilmemiştir.bağımsız bölüm taşınaz bina girişine göre arka cephede konumlu olup,güneydoğuu ve kuzeydoğu cephelidir,mimari projesine göre antre-hol,3 oda, salon , mutfak, banyo,wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır,ana giriş kapısı çelik,iç kapı doğramaları panel,pencere doğramaları ahşap görünümlü pvc ısıcamlıdır,salon ile odalarda zemin laminat parke duvarlar saten boyalıdır,banyo ve wc bölümlerinin zeminleri ile davarları seramik kaplamadır,banyo içerisinde ayaklı lavabo,klozet ve duşakabin bulunmaktadır,mutfakta mdf kapak dolapları ve mermeriz tezgah mevcut olup zemini seramik kaplı duvarları saten boyalıdır, elektrik, su,haberleşme tesisatları,vitrifiye,armatürleri mevcuttur,geyrimenkulün ısıtması doğalgaz yakıtlı merkezi kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır,taşınmazın kombi ve petekleri mevcuttur,mimari projenin yerinde yapılan ölçümlerle uyumlu olduğu,net yaklaşık kullanım alanının 84 m2 olduğu bilirkişi tarafından bildirilmiştir,Detaylı bilgi dosyasında mevcut bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Yeşiltepe (Şenyuva) Mah.Akasya Cad.Kuzey Ankara Toki Konutları T3-3 Nlok 4 Nolu Bina
Yüzölçümü : 62.710 m2
Arsa Payı : 7389/6271000
İmar Durumu : Mesken olarak kayıtlıdır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 21/03/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 18/04/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8627 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR