ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören/Kuşcağız'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181901
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : KUŞCAĞIZ MAH. / SANATORYUM
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/17 ESAS
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.08.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
18.09.2020 10:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
GAYRİMENKUL
SATIŞ İCRA DAİRESİ
2020/17 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 30903 Ada, 15 Parsel, KUŞCAĞIZ Mahalle/Köy, 3. Kat, 14 nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Ataol Caddesi konumludur. Yakın çevresinde Şehit Piyade Kom. Er Ahmet Kubilay Parkı,yer almaktadır. Taşınmaz Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ana Taşınmaz Özellikleri: Bina 6 katlı, 15 bağımsız bölüm içermektedir. Bina 2 bodrum + zemin + 3 normal kat olarak inşa edilmiştir.
Binaya ait Enerji Kimlik Belgesi bulunmaktadır. Bağımsız Bölüm Özellikleri: Taşınmaz mesken nitelikli ve ana yapıda 3. Katta yer almaktadır. Dairenin brüt alanı 125,02m²(Faydalı kullanım alanı net 110,84 m²) toplam olarak tespit edilmiştir. Taşınmaz 3. Katta Salon, 3 Oda, Mutfak, Wc, Antre, Hol, Banyo ve 2 adet Balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapılı, iç kapıları panel kapı, Balkon kapısı ve pencereler ahşap doğrama çift camlıdır. Salon ve odalar laminat parke döşeli, salon ve odaların duvarları boyalıdır. Antre zemini seramik duvarları boyalı, vestiyer bulunmaktadır. Mutfak zemini seramik duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfak tezgahı ve evyesi mermerit mutfak tezgahının altında üstünde suntalam mutfak dolapları mevcuttur. Wc ve banyo ve zemini seramik, duvarları fayans kaplamadır. Banyoda lavabo ve duş bataryası, Wc'de alaturka hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Salon, tüm odalar ve mutfakta pencere üstlerinde kartonpiyer vardır. Balkon, zemini seramik kaplı ve cam balkon uygulaması mevcuttur. Binanın ısıtma sistemi doğalgazla sağlanmaktadır. Ancak dairenin kombisi yoktur. Daire içinde panel petekler ve tesisatı mevcuttur. Mesken keşif tarihi itibariyle boştur. (Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi : Kuşcağız Mahallesi Ataol Sokak No: 29/14 Keçiören / ANKARA
Yüzölçüm : 834,00m²
Arsa Payı : 60/834
İmar Durumu : İnşaat tarzı Keçiören Belediyesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında kaldığı, konut parseli, ayrık nizam 4 kat,TAKS: 0,40, KAKS: 1,60 yapılaşma koşulları belirlendiği tespit edilmiştir.
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 24/08/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 18/09/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale damga vergisi, tapu alım harcı, K.D.V. ve taşınmazın tahliye ile teslim giderleri alıcıya ait olacaktır. K.D.V. ve İhale damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale düşecektir. Ayrıca tellâllık harcı, tapu satım harcı ile taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (İİK.'nun 206. Maddesinin 1. Fıkrası gereğince: Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/17 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İİK.'nun 127. Maddesi gereğince; iş bu satış ilanının , tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR