ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören/Kuşcağız Mahallesi'nde 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984317
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : KUŞCAĞIZ MAH. / SANATORYUM
Oda Sayısı : 4+1
: 94
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 20.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/216 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.06.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
12.07.2019 10:10
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
1. İCRA DAİRESİ
2018/216 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili Keçiören ilçesi Kuşcağız Mahallesinde kain 30893 ada 9 parselin kayıtlı 613,00 m² yüzölçümlü kargir apartman vasıflı ana taşınmaz üzerinde 55/613 arsa pallı 1. bodrum 1 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken nitelikli taşınmazın tamamı Durali kızı Sevgi GÜLNAR adına kayıtlıdır.
A) Ana gayrimenkulün özellikleri: Bina, betonarme karkas ve bitişik nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina girişi 387. Sokaktan zemin kat seviyesinden yapılmaktadır. Bina, 1 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat, çatı kattan oluşmaktadır. Binada, 1. bodrum katta 1 adet mesken, su deposu ve sığınak; zemin kat ve 2 normal katın her birinde 2'şer adet mesken; 3. normal katta 2 adet çatı aralı mesken olmak üzere toplam 9 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina ön cephesi yalı baskı+sıva kaplı, diğer cepheleri sıva üzeri boyaladır. Bina giriş kapısı camlı demir doğrama olup, rüzgarlığı camlı ahşaptır. Binadan otoparka çıkış kapısı demir doğramadır. Bina giriş zemini ve duvarların 1,20 m'si mermer kaplı, mermer üzeri dekoratif boyalı, tavanı alçı sıvalı, boyalı ve kartonpiyerlidir. Bina basamak, sahanlık ve kat hollerinin zemini ve duvarların 1,20 m'si mermer kaplı, mermer üzeri dekoratif boyalıdır. Tavanı alçı sıvalı ve boyalıdır. Binanın arkasında açık otoparkı ve önünde 2 araçlık otoparkı vardır. Binada asansör bulunmamaktadır. Binanın elektrik, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.
B) Meskenin özellikleri: Mesken fiili durumunda binanın 1. bodrum katında, yola ve bina girişine göre arka tarafta, kuzey ve doğu yönüne iki cephelidir. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Mesken fiili olarak antre-hol, 4 oda, salon, mutfak, banyo, WC hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin balkonu bulunmamaktadır. Meskenin salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı, duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Tavanı alçı sıvalı+boyalı ve kartonpiyerlidir. Meskenin antre-hol zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Tavanı alçı sıvalı+boyalı ve kartonpiyerlidir. Meskenin mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Tavanı alçı sıvalı+boyalı ve kartonpiyerlidir. Meskenin mutfak mahallinde profil kapaklı ahşap dolaplar ve mermerit tezgah mevcuttur. Meskenin banyo zemini seramik, duvarlar tavana kadar fayans, tavanı stropiyer kaplıdır. Meskenin banyosunda dolaplı lavabo+bataryası, kabinli duş teknesi+bataryası ve klozet mevcuttur. Meskenin WC hacmi araları kapılyla ayrılan 2 kısımdır. Her iki kısmın zemini seramik, duvarları tavana kadar fayans, tavanı stropiyer kaplı olup, birinci kısımda alaturka tuvalet taşı ve ikinci kısmında lavabo+bataryası mevcuttur. Meskenin iç kapıları panel, pencereleri ısıcamlı PVC doğramadır. Mesken, doğalgazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Mesken, halihazırda borçlu tarafından kullanılmaktadır. Meskenin net kullanım alanı 94,00 m²'dir.
Adresi : Kuşcağız Mah. 387. Sokak 13/1 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 94,00 m²
Arsa Payı : 55/613
İmar Durumu : İnşaat tarzı ikili blok nizam, TAKS/KAKS:0.40/1.60 ve 4 katlı yapılaşma koşullu konut alanı kullanımlıdır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/06/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 12/07/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) ALTINDAĞ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/216 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR