ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören/İncirli Mahallesi'nde 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024245
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : İNCİRLİ MAH. / ETLİK
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/231 TLMT
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
04.10.2019 11:10
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2018/231 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
İ.İ.K. 127. MADDEYE GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara, gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaimolmak üzere ilanen tebliğ olunur.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 7803 Ada, 25 Parsel, İNCİRLİ Mahalle/Köy, 2.Kat 12 nolu Nolu Bağımsız Bölüm nolu çatı aralı mesken; Satışa konu meskenin bulunduğu binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu parselde ayrık nizam tarzında betonarme taşıyıcı sistem ile inşa edilmiş, 4 bodrum, zemin, 2 normal kat ve çatı arası katı ile 12 adet konuttan oluşan bina mevcuttur. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina içi merdivenleri ve sahanlıkları mermer ile kaplıdır. Binada asansör ve açık otopark alanı bulunmaktadır. Çatı örtü malzemesi kiremittir.
12 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu taşınmazın net kullanım alanı 140,00m2 ( balkon dahil olup, ayrıca 42,00 m2 terası vardır); 4 oda-salon-mutfak-2 antre-banyo-2 ebeveyn duş-kiler-wc-balkon ve teras mahallerinden oluşan çatı aralı bir meskendir. Normal katta salon, 2 oda, antre, mutfak, wc ve balkon mahalleri, çatı arası katında antre, 2 oda ve ebeveyn duşu, banyo, kiler ve teras mahalleri bulunmaktadır. Dubleks merdiveni mermer kaplamadır.3. Bodrum katta deposu vardır. Taşınmaz binanın 2. normal katında ön-yan tarafına cephe konumda (Kuzey-Batı) yer alan bir dairedir. Doğalgaz kombi ile ısıtılan bir mesken olup, zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke, diğer mahallerde seramik ile kaplıdır. Duvarlar banyo, ebeveyn duşlar ve wc de seramik, diğer mahallerde kağıt ile kaplıdır. Tavanlar banyo ve ebeveyn duşlarda taş yünü asma tavan, diğer mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları laminant kapaklı olup, tezgahı granittir. Banyoda klozet, küvet ve lavabo, ebeveyn duşlarda duş yeri, wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Pencereler çift cam üniteli pvc doğrama, iç kapılar ahşap panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın keşif esnasında kiracı tarafından mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Taşınmazın konumu, emsalleri, net kullanım alanı, çevre koşulları, yaklaşık kira getirisi, taşınmazın mesken vasfında olması, 2. normal katta ve ön-yan cephede yer alması, taşınmazın genel durumu vb. etkenler araştırılmış ve değerlendirilmiştir.
Adresi : İncirli Mah.Sümbüllü Cad.No:23/12 Çınar Apt. Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 911 m2
Arsa Payı : 106/911
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam 3 kat müsaadeli,konut,yoldan çekme mesafesi 13 metre olan imar parselidir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 04/10/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/231 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR