Yazdır

ANKARA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449603
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : YAKACIK MAH. / ŞENLİK
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MESAJ 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 09.12.2016 11:10
İkinci İhale Tarihi : 06.01.2017 11:10
Muhammen Bedeli : 180000 TL
Dosya Numarası : 2016/69 TLMT.
İhale Yeri : Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Satış şartları :
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ANKARA
11. İCRA DAİRESİ
2016/69 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara İli, Keçiören İlçesi, Yakacık Mah. Kalan Sok. 7085 Ada 18 parseli teşkil eden arsa üzerine inşa edilmiş, 30 nolu Hilal Apartmanı, "Kargir Apartman" nitelikli ana taşınmaz; 1 bodrum kat+zemin kat+2normal kat olup, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Dış cephesi sıva üzeri boya yapılı olup, ön cephesi kısmen mermer kısmen kum sıva kaplıdır. Binanın giriş kapısı demir, rüzgarlık kapısı ahşap doğramadır. Giriş zemini, merdiven basamak ve sahanlıkları ve merdiven yan duvarları 120 cm yüksekliğe kadar mozaik kaplıdır. Merdiven yan duvarlarının kalan kısımları ve tavanı sıva üzeri boya yapılıdır. Binanın normal katlarında 4'er adet daire, toplamda 12 adet daire bulunmaktadır. Açık otopark alanı vardır.
10 nolu bağımsız bölüm; dairenin giriş kapısı çeliktir. Binanın 2. Katında bulunmaktadır. 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc ve 1 balkondan oluşmaktadır. 2 adet oda salona açılmaktadır. Antrenin zemini seramik kaplı, duvarlar ve tavan sıva üzeri boyalıdır. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplı, duvarlar ve tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları yaklaşık 2 metre yüksekliğe kadar seramik kaplı, duvarların kalan kısmı ve tavan sıva üzeri boyalıdır. Mutfak tezgahı mermerit, tezgah alnı seramik kaplıdır. Tezgah alt ve üst kısmında dolapları vardır. Hermetik tip kombi ve petekleri mevcuttur. Banyo zemini seramik kaplı, duvarları yaklaşık 2 metre yüksekliğe kadar seramik kaplı, duvarların kalan kısmı ve tavan sıva üzeri boyalıdır. Banyoda; ayaklı lavabo, zemini seramik kaplı duşakabin ve klozet bulunmaktadır. Wc zemini seramik kaplı, duvarları yaklaşık 2 metre yüksekliğe kadar seramik kaplı, duvarların kalan kısmı ve tavan sıva üzeri boyalıdır. Wc taşı ve küçük lavabo vardır. İç kapılar ahşap pres kapı, pencereler ise ısıcamlı PVC doğramadır. Daire güneş görür ve keşif esnasında mesken olarak kullanılmaktadır. Kömürlük eklentisi bulunmaktadır. Mutfağa açılan bir adet balkonun zemini seramik kaplı olup, demir korkuluk bulunmaktadır. Balkonun bir kısmı PVC doğrama ısıcam ile kapatılarak mutfağa dahil edilmiştir. Mahallinde yapılan ölçümde; balkon 9 m² olmak üzere, dairenin net kullanım alanı balkon dahil toplam 85 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi :Yakacık Mah. Kalan Sok. Hilal Apt. 30/10 Keçiören-ANKARA
Yüzölçümü :817,00 m²
Arsa Payı :72/817
İmar Durumu :Belediyenin tüm imar hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü :09/12/2016 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü :06/01/2017 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri :Ankara Adliyesi 1 Nolu Mezat Salonu - Ankara Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/69 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
7-İşbu ilan tebligat yapılamayan tüm ilgililere İİK 127 mad. göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR