ANKARA 32. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan 3+1 daire vasıflı mesken satışı

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00490178
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : AYVALI MAH. / ETLİK
: 95
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/12093 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
İlk İhale Tarihi
:
18.01.2017 10:45
İkinci İhale Tarihi
:
15.02.2017 10:45
İhale Yeri
:
Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
32. İCRA DAİRESİ
2016/12093 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı: : Ankara İli Keçiören İlçesi Ayvalı Mahallesi ada no:30180 ada,parsel no:10, ana taşınmaz niteliği:6 katlı betonarme apartmanı ve arsası,2.normal kat,11 nolu bağımsız bölüm,mesken niteliğinde taşınmaz
Özellikleri : Ana Binanın Özellikleri:Bina 30180 ada 10 parseli teşkil eden arsa üzerinde inşa edilmiştir. Her türlü alt yapısı mevcut, tüm belediye hizmetlerinden faydalanabilen, yakın çevresinde imarlı yapılaşmaları devam eden,şehir ve iş merkezlerine ulaşımı kolay bir bölgededir.Bina ayrık, betonarme karkas yapı nizamında 2 bodrum + zemin + 3 normal kat olarak inşa edilmiştir.1.bodrum kat girişlidir.Dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalıdır. Giriş kapısı alüminyum doğramadır.Giriş zemini merdivenler,kat holleri ve yan duvarların alt kısımları mermer kaplı, yan duvarların üst kısımları ve tavanları plastik boyalıdır.Normal katlarında 3 dairesi olan binada asansör, kapalı garaj, elektrik, su ve doğalgaz mevcuttur.Satışı yapılacak dairenin özellikleri:
Dairenin giriş kapısı çeliktir.Daire antre, salon, 3 oda, mutfak, wc, banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır.Antre, salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Duvarları ve tavanları plastik boyalı (salon ve odalar yaldızlı) ve kartonpiyerlidir.Mutfak zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir.Mutfak tezgahı ve evyesi mermerit, tezgah alnı seramiktir. Tezgah alt ve üst laminat dolapları kombi ve aspiratörü vardır.Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı alüminyum asma tavanlıdır.Wc taşıve lavabo vardır.Banyo zemini ve duvarları seramikkaplı,tavanı plastik boyalıdır.Ayaklı lavabo, klozet ve duş bataryası vardır.Balkon zemini seramik kaplıdır.Cam balkon sistemi ile kapatılmıştır.İç kapıları amerikan panel, pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlıdır.Daire doğalgaz kombili kat kaloriferi ile ısıtılmakta olup güneş görmekte ve halen sahibi tarafından mesken olarak kullanılmaktadır.Dairenin (balkon hariç) net alanı 95 m² olarak ölçülmüştür
Adresi :Ayvalı(Yükseltepe)Mah.1924.Sok.Saffet Apartmanı No:5/11 Keçiören/Ankara
Yüzölçümü : 676,00 m²
Arsa Payı : 52/719
İmar Durumu : Ankara İli Keçiören İlçesi Ayvalı Mahallesi 30180 ada 10 sayılı parselin ayrık nizam,TAKS/KAKS.0.40/1.60 ve 4 katlı yapılaşma koşullu''Konut Alanı'' kullanımına ayrılmıştır.

Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi
1. Satış Günü : 18/01/2017 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 15/02/2017 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Ankara Adliyesi 3 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,(Muaf) 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12093 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR