ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören/Etlik'te 2+1 80 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115937
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ETLİK MAH. / ETLİK
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12611 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
17. İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
2019/12611 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara ili, Keçiören ilçesi, Etlik mahallesi, 5069 ada 28 parsel 7 bağımsız bölüm sayılı taşınmaz
GAYRİMENKUL İLE İLGİLİ BİLGİLER
A-Gayrimenkulün açık adresi;Tespite konu konut nitelikli taşınmaz Ankara İli, Keçiören İlçesi, Etlik Mah., Nurgül Sok. No:7/7 adresinde bulunmaktadır.B- Gayrimenkulün mülkiyet (tapu kayıt) bilgileri; Dosya içerisindeki Tapu Kayıt bilgilerine göre, Ankara İli, Keçiören İlçesi, Etlik Mahallesinde kâin imarın 5069 Ada 28 parselinde kayıtlı 1.718,00 m² yüzölçümlü arsa üzerindeki, 126/3436 arsa paylı, 1. Bodrum Kat 7 nolu Bağımsız Bölümdeki konutun TAM payının Mehmet oğlu Müsaddin Balcıoğlu adına kayıtlı olduğu anlaşılmıştır.
GAYRİMENKULÜN HALİ HAZIR DURUMU
Ana Bina ve 4 Nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri • 5069 Ada 28 Parsel, • Kargir binanın önden 2 bodrum+zemin+3 kat olduğu, dış cephesinin dekoratif renkli sıvalı olduğu, apartman önünde açık otopark bulunduğu, apartman ön zemininin karo taş kaplı olduğu, ön bahçe etrafının panel tel çit ile çevrili olduğu, apartman giriş kapısının alüminyum kapı olduğu, zeminin mozaik kaplama olduğu,• Bina girişinin duvarların 1,2 m yüksekliğinde karo kaplama üzeri plastik boyalı olduğu, merdivenlerin mozaik olduğu, duvarların plastik boyalı olduğu, demir boyalı korkuluklar bulunduğu, • Dairenin olduğu bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, doğalgaz, dolmuş ve otobüs gibi ulaşım imkanları ile her türlü Belediye hizmetinin mevcut olduğu, tespit edilmiştir.
Kıymet takdiri istenilen Meskenin Özellikleri
• Meskende fiili durum itibariyle 2 oda 1 salon ile mutfak, balkon, banyo, wc, mahallerine sahip olduğu, 80,63 m² net kullanım alanına sahip olduğu daire içerisinde ölçüm yapılarak tespit edilmiştir. • Merkezi sistem döküm radyatörlü ısıtma vardır. • Salon ve odaların zemini laminant parke kaplıdır. • Salon ve odaların duvarları saten alçı üzeri plastik boyalıdır. • Islak hacimlerden banyo ve wc zemini ile duvarları tavana kadar ve antre zemini seramik kaplıdır.• Balkon demir parmaklıkla kaplıdır. • Mutfakta akrilik tezgah ve eviye tezgah altında ve üstünde mutfak dolabı vardır. • WC alanında lavabo ve tuvalet taşı vardır.• İç kapılar ahşap boyalı kapıdır. • Pencereler PVC dir. • Daire dış kapısı çelik esaslıdır
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Bu gayrimenkul ve aynı adanın 3 parsel teşkil eden gayrimenkulun heline aynı ada 12 parsel aleyhine kanal geçit hakkı (30/04/1982 tarih ve 1678 yevmiye)
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar açık arttırma suretiyle satılacaktır.

SATIŞ ŞARTLARI :
1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- a) Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
b) İhale damga vergisi, KDV, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.
3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.
4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (* ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2019/12611 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.
8) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur. (İİK. m. 126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR