ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören Esertepe Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944515
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ESERTEPE MAH. / ESERTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Banyo Sayısı : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/195 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
13. İCRA DAİRESİ
2018/195 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 34737 Ada, 1 Parsel, Esertepe Mah. Mahalle/Köy, 23 Nolu Bağımsız Bölüm. Ana Taşınmaz niteliği arsa dır. Taşınmaz, ayrık nizam, 4 kat müsaadeli, konut kullanımlı imar durumuna sahiptir. Dairenin bulunduğu bina betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında etrafı çevrili site şeklinde inşa edilmiştir. Bina 6 bodrum kat, zemin kat, 11 normal kat görünümlüdür. Binada 6. ve 5. bodrum katlarda bina ortak alanları ve otopark 4. bodrum katta bina ortak alanları ve 1 adet mesken, 3. bodrum katta bina ortak alanları ve 1 det mesken, 2. bodrum katta bina ortak alanları ve 2 adet mesken, 1. bodrum katta bina ortak alanları ve 2 adet mesken, zemin katta ve normal katların her birinde 3 er adet mesken olmak üzere toplam 42 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi 4. bodrum kat seviyesinden, dik bir yokuş olan Kosova caddesi üzerindedir. Binada 2 adet asansör ve yangın merdiveni bulunmakta, kapalı otoparkı vardır. Bina yaklaşık 3 yıllık olup bakımlı durumdadır. Tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Satışa konu 23 nolu bağımsız bölüm 5. katta, yola ve bina girişine göre ön tarafta, güney yönüne tek cephelidir. Mesken girişiçelik kapıdır. Mesken fiili olarak antre-hol, 3 oda, salon, mutfak, 2 banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Meskenin mutfaktan ve odadan çıkışlı balkonları cam balkon sistemleri ile kapatılmıştır. Meskenin salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı, duvarları kağıt kaplıdır. Meskenin koridorve mutfak zemini seramik kaplı, duvarları kağıt kaplıdır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Meskenin iç kapıları ahşap pencereleri ısıcamlı ahşap renkli pvc doğramadır. Mesken doğalgazlı merkezi sistem pay ölçerli kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Net kullanım alanı 112 m2 olup toplam 30m2 alanlı 2 adet balkonu mevcuttur.
Adresi : Ankara ili Keçiören ilçesi Esertepe Mah. Kosova Caddesi, Berra sitesi
No:10/23 adresindedir.
Yüzölçümü : 112 m2
Arsa Payı : 102/4695
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/195 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR