ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören/Bağlum'da 4+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 28. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181865
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : HİSAR MAH. / BAĞLUM
Oda Sayısı : 4+1
: 111
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3596 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 10:35
İkinci Satış Günü
:
08.09.2020 10:35
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
28. İCRA DAİRESİ
2019/3596 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 1981 Ada, 1 Parsel, BAĞLUM Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Ankara İli, Keçiören İlçesi, Bağlum Mah. 1981 Ada 1 Parsel 1. Bodrum Kat, 1 No.lu Bağ. Bölümdür.Satışa konu taşınmaz 3 B sınıfında betoanrme karkas yapıda ayrık nizamda, 2 bodrum kat+zemin kat+3 normal katlı olarak inşa edilmiştir. 4-6 Yaş arasındadır. Binanın girişi zemin kattan sağlanmaktadır.Satışa konu binada toplam 16 daire vardır.Binanın giriş kapısı alüminyum doğramadır. İç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama giriş yanlar mermer üstleri plastik boya kat holleri plastik boya merdiven korkulukları ise demir doğramadır. 1 Adet asansör vardır.Bölgede elektrik su yol kanalizasyon otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Taşınmaz bulunduğu bina semt merkezine uzak mesafede, Keçiören Belediyesi'nin kuzeyinde kuş uçuşu yaklaşık 7.70 Km mesfaede, eski Bağlum Belediye binasına kuş uçuşu 900 metre, Bağlum bulvarına 210 metre mesafede yer almaktadır. Satışa konu daire taşınmazın 1. Bodrum katındadır. .Mahalinde yapılan tespite göre 4 oda 1 salon antre koridor mutfak banyo WC ve 1 adet balkondan oluşmakta olup dairenin içi yaklaşık net 111 m2 balkonlar toplam alanı 2.5 m2 ile toplam 113,50 m2'dir. Dairenin ana giriş kapısı çelik iç kapı doğramaları ahşap doğrama olup, panel pencere doğramaları pvc doğramadır. Salon zemin laminant parke duvarlar boyalıdır.Odalarda zemin lamine parke,boyalıdır.Banyo ve WC zeminleri ile duvarları seramek kaplamadır.Banyo içerinde lavabo klozet ve duşakabin bulunmaktadır.Mutfak da tezgah altı ve üstü dolaplar mevcut ve tezgah mermerittir. Zemini laminant döşemeli olup, duvarları boyalıdır. Gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kat kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır.
Adresi : Hisar Mah (Tapu kaydında Bağlum Mah .)Kıyas Sk. Şentürk Apt No :7/1 Keçiören /ANKARA
İmar Durumu : Dosyada mevcut
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir .
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 08/09/2020 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3596 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR