ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören/Bağlum'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978789
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BAĞLUM GÜZELYURT MAH. / BAĞLUM
Oda Sayısı : 3+1
: 99
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 09.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.05.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 10:50
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
19. İCRA DAİRESİ
2018/2 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 1955 Ada, 6 Parsel, BAĞLUM Mahallesi, 3.Kat 18 nolu Nolu Bağımsız Bölümlü konut.
Bağımsız bölüm; antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 1 balkondan oluşmaktadır.
Konut boştur.
Giriş kapısı çeliktir.
Antre zemini seramik, duvarları boyalı, tavan kartonpiyerlidir.
Salon ve odaların zemini laminat parke, duvarları boyalı, tavan kartonpiyerlidir.
Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak tezgâhı laminat, tezgâh alnı seramik, tezgâh altında ve üzerinde suntalam dolaplar mevcuttur.
Wc ve banyo zeminleri ile duvarları seramik kaplıdır. Wc'de hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Banyoda duş bataryası ve lavabo bulunmaktadır.
Balkon zeminleri seramik kaplıdır.
Pencere doğramaları ahşap+ısıcamlı, iç kapılar panel kapıdır.
Konut, uzun zamandır boş olduğu,camlarının kısmen kırık olduğu ve güvercin pislikleri ile dolu olduğu, kullanılır hale getirmek için esaslı tamirat,onarım ve masraf gerektiği tespit edilmiştir.
Konut, Doğu Caddesine göre sol arka, girişe göre sağ yan cephelidir.
Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre toplam 99,00 m², dir.
Adresi : Bağlum Mahallesi Doğu Caddesi No: 14, Ekrem Apartmanında Bulunan, 3.Kat, 18 Bağımsız Bölüm Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 99 m²
Arsa Payı : 53/993
Kıymeti : 100.000,00 TL (Ankara 14.İcra Hukuk Mahkemesi 2018/171 Esas - 2018/469 Karar sayılı ilamı ile kesinleşmiştir.)
KDV Oranı : 3065 Sayılı K.D.V. Kanunu'nun 17.Maddesinin 4.fıkrası ş Bendi Uyarınca muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 16/05/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR