ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören/Bağlum Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181086
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BAĞLUM GÜZELYURT MAH. / BAĞLUM
Oda Sayısı : 3+1
: 89
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13170 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
10.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2019/13170 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI : Ankara ili Keçiören ilçesi Bağlum Mahallesi 1930 ada 7 parselde kayıtlı ''Kargir Apartman'' vasfında ve 438,00 m2 yüzölçümündeki ana taşınmaz üzerinde bulunan, 40/438 arsa paylı, 3. Kat 7 nolu ''Mesken'' niteliğindeki bağımsız bölümün tam hissesi satışa konudur. Taşınmazın ''Kömürlük, EK 7 nolu Kömürlük'' eklentisi mevcuttur.
Özellikleri : Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu bina 1 bodrum + zemin +4 normal kattan oluşmaktadır. Ayrık nizam yapıdır. Cephesi sıvalı, boyalıdır. Giriş demir doğramadır. Giriş zemini mozaik, yan duvarları boyalıdır. Merdiven basamakları ve sahanlık mozaik, merdiven korkulukları demirdir. Katta 2 bağımsız bölüm olup taşınmazda toplam 10 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm ise antre, 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve 3 balkondan oluşmaktadır. Bağımsız bölümün giriş kapısı çeliktir. Antre zemini ve koridor seramik, duvarları ve tavan kartonpiyerlidir. Oda ve salon zemini laminat parke, duvarları ve tavan boyalıdır. 1 oda salona açılmaktadır. Mutfak zemini seramik, duvarları ve tavanı boyalıdır. Mutfak tezgahı mermer, tezgah alnı seramik olup, tezgah altında ve üstünde suntalam dolaplar bulunmaktadır.1 balkon mutfağa dahil edilmiştir.1 balkon cam kapamadır. Wc ve banyo zemini duvarları seramik kaplıdır. Wc?de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Banyoda tekne, duş kabini, klozet ve lavabo bulunmaktadır. Konut, kombi sistemli, doğalgazlıdır. Pencere doğramaları PVC ısıcamlı ve iç kapılar kontraplak kapıdır. Konut, yola göre sağ ön-yan cephelidir.Konutun faydalı kullanım alanı içten içe yapılan ölçülere göre 89,00 m2 'dir.
Adresi : Ankara İli, Keçiören İlçesi, Bağlum Mahallesi Çağrı Caddesi,No:23 bulunan, 3. kat 7 bağımsız bölüm
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : 1-Beyan: Y. Planı : 14/12/1998
2-Beyan: AT Bu gayrimenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir.
1. Satış Günü : 13/08/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 10/09/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13170 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR