Yazdır

ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık çatı aralı mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448182
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / AKTEPE
Banyo Sayısı : 2
Oda Sayısı : 5+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2015/27818 ESAS
İhale Yeri : Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
Muhammen Bedeli : 180000 TL
İkinci İhale Tarihi : 21.12.2016 11:20
İlk İhale Tarihi : 23.11.2016 11:20
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ANKARA

16. İCRA DAİRESİ

2015/27818 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 30398 Ada No, 4 Parsel No, Bağlarbaşı Mahallesi Mahalle/Mevkii, 3. normal kat 17 numaralı bağımsız bölüm Bağımsız Bölüm 11/02/2016 tarihli kıymet takdiri tutanağına göre daire bina girişine göre ön cephede sol tarafta olup, güneydoğu yönlüdür. fiili durumda 3. normal kat 3 oda bir salon antre hol mutfak banyo wc ve 2 balkondan çatı arası katı ise 2 oda banyo wc ve açık terastan müteşekkildir. alt katta salon ve 2 odanın zemini ahşap parke, diğer odaların zemini laminant parke, duvarları alçı sıvalı ve plastik boyalı, tavanlar alçı sıvalı boyalı ve kartonpiyerli, mutfakta zemin ve tezgah alnı seramik kaplı, mutfak tezgahı mermer olup, tezgah altında ve üstünde profil kapaklı dolapları mevcut, banyo wc zeminleri seramik duvarları tavana kadar seramik banyolarda klozet ayaklı lavabo duş tertibatı wc de hela taşı ve lavabo, pencereler ahşap malzemeden imal edilmiş ısı camlı, terasın zemini seramik kaplı, ısınma projesine göre kombili sistem, kalorifer tesisatı çekilmiş radyotörler ve kombi mevcut, üst kata çıkan merdiven betonarme üstü kaplı, temiz su ve elektrik tesisatı çekilmiş taşınmaz

Adresi : Bağlar Başı Mahallesi Bursa Caddesi 459. Sokak Araz Apt. No:64/17 Keçiören / ANKARA

Yüzölçümü : 1021,00m²

Arsa Payı : 54/1021

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bina, imarın 30398 ada 4 parseli üzerine ayrık nizam betonarme karkas yapı tarzında inşaa edilmiştir. belediye mücavir alan sınırları içerisinde olup, her türlü alt yapı ve belediye hizmetlerinden fay

Kıymeti : 180.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : ipotek ve çeşitli haciz şerhleri

1. Satış Günü : 23/11/2016 günü 11:20 - 11:30 arası

2. Satış Günü : 21/12/2016 günü 11:20 - 11:30 arası

Satış Yeri : Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK. 127. md. gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu sicilinde kayıtlı ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/27818 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR