ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören/Atapark'ta 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183087
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ATAPARK MAH. / UFUKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 103
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 01.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/199 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
7. İCRA DAİRESİ
2018/199 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Özellikleri : Ankara İli, Keçiören İlçesi, 31024 Ada, 7 Parsel, Atapark Mahallesi, 763,00 M2yüzölçümlü, "8 katlı betonarme apartman ve arsası" vasıflı taşınmazın 3.bodrum kat 1 nolu bağımsız bölüm konut nitelikli taşınmaz. Taşınmaz Atapark Mah. 1291 Sk.Eyyubi Apartmanı NO.89/1 Keçiören adresinde bulunmaktadır. Ana Bina ve Özellikleri: Taşınmazın yer aldığı bina 1291.sk ve 1320 sk. arasında olup, girişi 1291 sokak üzerindedir. Bina betorarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Binada 4 bodrum kat, zemin kat ve 3 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Bina girişi zemin kattan verilmiştir. Binada 3.bordum katta 1 adet, diğer katlarda 3'er adet olmak üzere toplam 19 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binada 1 adet asansör mevcuttur. Dış cepheleri mantolamalı ve grenli dış cephe boyalıdır. Bölgede elektirik,su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz ve otobüs gibi hizmetlerden faydalanmaktadır.Satışa Konu 1 Nolu Bağımsız Bölüm: Giriş kapısı çelik kasalı kapıdır. Mesken 3. bodrum katta yer almakta olup, Antre-koridor, salon, 3 oda, mutfak 2 banyo , Wc, kiler ve 1 balkondan oluşmaktadır. Antre-koridor, salon ve odalar, mutfak zemini , laminant parke kaplı olup, duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salonda ışık bandı odalarda kartonpiyer mevcuttur. Mutfakta mermerit tezgah, tezgah altı ve üstünde akrilik kapaklı mutfak dolapları, ayrıca ankastre ocak, fırın ve davlumbaz mevcuttur.Banyolarda ve Wc de zeminler ve duvarlar seramik kaplıdır. Dolaplı lavabo, klozet ve duş yeri bulunmaktadır. Ebeveyn banyosu depo olarak kullanılmaktadır. Wc de hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Kiler mahallinin zeminleri ve duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. İç kapılar panel kapı olup, pencere doğramaları PVC doğrama ve ısıcamlıdır. Isınma doğalgaz yakıtlı kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Mesken binanın arka cephesinde yer almaktadır. 1 adet açık balkonu bulunmakta olup, net alanı balkon hariç 103 M2 dir.
Adresi : Atapark Mah. 1291 Sk.Eyyubi Apartmanı NO.89/1 Keçiören Ank
Yüzölçümü : 763,00
Arsa Payı : 17/763
İmar Durumu : Kayıtlardaki gibi
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kayıtlardaki gibi
1. Satış Günü : 20/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi
gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/199 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR