ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören Atapark'ta 147 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892293
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ATAPARK MAH. / UFUKTEPE
Oda Sayısı : 4+1
: 147
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/18000 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
06.02.2019 10:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2017/18000 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Özellikleri: Ankara İl, Keçiören İlçe, 34797 Ada, 3 Parsel, ATAPARK Mahalle/Köy, 2. Kat, 8 nolu mesken Nolu Bağımsız Bölüm Binada, her katta 2?şer daire olmak üzere, toplam 12 bağımsız bölüm yer almaktadır. 3 bodrum kat + zemin kat + 3 normal katlıdır. Yandan bitişik nizam tarzında inşa edilmiştir. Ön cephesi kısmen pvc kaplı kısmen akrilik boyalıdır. Giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Giriş zemini mermer kaplı, yanları dekoratif desenli boya, tavanı plastik boyalıdır. Merdiven basamakları mermer kaplı, yanları 1.20m. yüksekliğinde mermer, tavanı plastikboyalıdır. Merdiven korkulukları krom nikelajdır. Bina asansörlü olup, mantolaması yapılmıştır. Binanın yarı açık otoparkı mevcuttur. Tüm alt yapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. 8 no.lu bağımsız bölüm mesken ise; 2. katta yer almakta olup, güney batı yönlü ve arka cephededir. Daire, fiili durum itibariyle 4 oda, salon, antre, mutfak, banyo, kiler, WC ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı çelik kapı, iç kapıları amerikan panel kapıdır. Pencere doğramaları ısıcamlı, pvc doğramadır. Salon zemini laminat kaplıdır. Duvarları mat yağlı boyalı, tavanı ise plastik boyalı ve çıtalı kartonpiyerlidir. Odaların zeminleri laminat kaplıdır. Duvarları mat yağlı boyalı, tavanları plastik boyalı olup, çıtalı kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplıdır. Duvarları tavana kadar seramik, tavanı plastik boyalı ve çıtalı kartonpiyerlidir. Mutfak mermerit tezgahlı, tezgah altında ve üstünde parlak kapaklı dolaplar bulunmakta olup, davlumbazlıdır. Banyo zemini seramik kaplıdır. Duvarları tavana kadar seramik kaplı olup, ayaklı lavabo, kabinli duş teknesi ve klozet yer almaktadır. WC zemini seramik kaplıdır. Duvarları tavana kadar seramik kaplı olup, hela taşı ve lavabo mevcuttur. Antre zemini seramik kaplıdır. Duvarları mat yağlı boyalı, tavanı ise plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Kiler zemini seramik kaplı, duvarları plastik boyalıdır. Balkonlar oda ve mutfak irtibatlı olup iki oda aynı balkona açılmaktadır, mutfak balkonu camla kapatılmıştır. Isınma, doğalgaz kombili, kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Dairenin kullanım alanı toplamı net 147,00 m² olarak ölçülmüştür.
Adresi : Atapark Mahallesi, 340. Caddede Kain İmarın 34797 Ada, 3 No.Lu Parselinde Yer Alan, 41 Kapı No.Lu Miraç Apartmanındaki 2/8 Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 658 m2KDV Oranı : %1 Arsa Payı : 52/658
İmar Durumu : İmar planı içindedir Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
Kıymeti : 250.000,00 TL
1. Satış Günü : 10/01/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 06/02/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/18000 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR