ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören Atapark Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907863
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ATAPARK MAH. / UFUKTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 101
Bina Yaşı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/14854 ESAS
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2017/14854 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 31056 Ada, 8 Parsel, ATAPARK Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Satışı istenen taşınmazın bulunduğu ana binan 1291 sk cepheli, ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında inşaat edilmiş olup yaklaşık 1 yıllıktır. Satışı1291 sk. üzerinde ara parselde yeralmaktadır. Bina 1 bodrum+ zemin+3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. binada konut nitelikli toplam 13 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi 1291. sokaktan binaya bakıldığında bodrum kat,ön-orta cepheden sağlanmaktadır. Binanın cepheleri mantolama üzeri akrilik boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramaladır. bina giriş holü ve kat holleri zeminleri ile merdivenler mermer kaplamalı, duvarları giriş holünde 150 cm mermer üzeri duvar kağıdı kaplı olup, kat hollerinde sıva üzeri boyalıdır. Tavan giriş holünde gergi tavan, kat hollerinde sıva üzeri boyalı olup kartonpiyerlidir. Merdiven korkulukları alimünyumdur. Binada bir adet asansör bulunmakta ancak kullanılmamaktadır. Binanın çevre düzenlemesi yapılmış olup açık otopark alanı bulunmaktadır. Bina girişinde ferforje çit bulunmaktadır. Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kıymet takdiri istenen 3. normal kat(12) nolu bağ. böl. özellikleri: Kıymet takdiri istenen 3. normal kat(12) numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. 1291 sokaktan binaya bakıldığında ön ve sağ tarafta yer almaktadır. Kuzey batı ve güney batı yönlüdür. Fiili durumda;antre, hol, 3 oda salon mutfak, banyo, wc ve 2 balkon'dan müteşekkildir. Giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan Panel, pencelereler pvc doğramalı olup ısı camlıdır. Antre ve hol zeminleri laminant parke kaplı, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerledir. Mutfak zemini laminant parke kaplı, duvarları sıva üzeri boyalı, tavanı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. mutfak tezgahı mermerit olup, tezgahın altında ve üstünde MDF kapaklı dolaplar mevcuttur. Tezgah alnı cam kaplıdır. Banyo zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Banyo içerisinde duş tertibatı ve lavabo bulunmaktadır. . wc zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalıdır. wc içerisinde alaturka hela taşı ve lavabo bulunmaktadır. Balkonlardan biri mutfak diğeri salon ile irtibatlı olup zemini seramik kaplı, korkulukları betonarme parapet üzeri alüminyum profillidir. ısınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmakta olup kombi ve petekler takılıdır. Meskenin net faydalı alanı balkonlar dahil 101 m2 olarak ölçülmüştür. (balkon alanı 8,90m2 dir)Taşınmazın kıymet takdiri yapıldığı tarihte Gül Karakoç ve Yakup Çetin tarafından mesken olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür.
Adresi : Atapark Mahallesi 1291 Sokak No: 72/12 Keçiören /AnkaraKeçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 714 m2
Arsa Payı : 70/714
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydınhdaki gibi
1. Satış Günü : 15/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 12/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/14854 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR