ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Keçiören 19 Mayıs Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940885
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / SANATORYUM
Oda Sayısı : 2+1
: 78
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/22292 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 11:20
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ANKARA 17. İCRA DAİRESİ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2016/22292 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara ili, Keçiören ilçesi, 19 Mayıs mahallesi 30951 ada 1 parsel 8 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken niteliğindeki taşınmazın tam hissesi, adresi: 19 Mayıs mahallesi Özgürlük Cad. Hasan Oktay Apartmanı 9 nolu bina, ANA TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: taşınmazın bulunduğu yapı 1.035,00 m² yüzölçümlü arsa üzerine kurulmuştur. 3A yapı sınıfında, betonarme karkas yapıda, ayrık nizamda, 4 bodrum kat + zemin kat + 2 normal kat ve çatı katlı olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina girişi zemin kattan, kuzey cepheden sağlanmaktadır, ana taşınmazda 4.bodrum katta sığınak, mesken deposu, 3.bodrum katta 1 adet mesken, kömürlükler, su deposu, kapıcı dairesi, 2.bodrum kat ve diğer tüm katların her birinde 4 er adet mesken bulunmakta olup, bina toplam 21 adet bağımsız bölümden meydana gelmektedir. Binanın giriş kapısı demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mozaik kaplama, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Binada asansör bulunmamakta olup, otopark bulunmaktadır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Bölgede elektrik, su, yol, kanalizasyon, otobüs gibi her türlü belediye hizmeti mevcuttur. Taşınmaz 4.derece deprem bölgesinde yer almakta olup, bu alanda uzman kişiler tarafından incelenmesi önerilmekle birlikte, binada gözle görülen depremsel bir hasar tespit edilmemiştir. 8 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM SAYILI TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: mesken nitelikli taşınmaz ana yapının zemin katında, bina girişine ve Özgürlük Caddesine göre sağ yan ve alt cephede konumlu olup, kuzeybatı cephelidir. Mimari projesine göre, antre-hol, 2 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup, net 78 m², brüt 97 m² kullanım alanlıdır. (mahalde yapılan incelemede mutfak balkonunun mutfak kullanımına dahil edildiği tespit edilmiştir), ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları pvc ısıcamlıdır. Salon ile odalarda zemin lamine parke, duvarlar saten boyalıdır. Banyo wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde hilton lavabo, klozet ve duş kabini bulunmaktadır, mutfakta mdf kapak dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup zemini seramik kaplı ve duvarları saten boyalıdır elektirik, su ve haberleşme tesisatları, vitrifiye, armatürleri mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın kombi ve petekleri mevcuttur konu taşınmaz mesken olarak kullanılmaktadır
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki gibi
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ ANKARA
Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar açık arttırma suretiyle satılacaktır.
SATIŞ ŞARTLARI :
1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- a) Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
b) İhale damga vergisi, KDV, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.
3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.
4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2016/22292 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.
8) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur.01/02/2019 (İİK. m. 126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR