YAHYALI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Yahyalı'da 2 katlı müstakil ev icradan satılıktır

YAHYALI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093599
Şehir : Kayseri / Yahyalı
Semt-Mahalle : GAZİBEYLİ MAH. / YAHYALI
Oda Sayısı : 8+2
: 481
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ GÜNDEM 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/109 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
403,188 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Fevzi Çakmak Mah. Ş.Mustafa Gusül Sok. Ulucami Arkası YAHYALI KADIN VE GENÇLİK MERKEZİ Yahyalı/Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. YAHYALI İCRA DAİRESİ

2019/109 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Yahyalı İlçe, 716 Ada, 3 Parsel, GAZİBEYLİ Mahalle/Köy, Çevreyolu Mevkii, Taşınmaz tapuda arsa vasfı ile kayıtlı olup fiili durumda iki katlı betonarme çatı katı teras olan yapı ve bahçesi bulunmaktadır. Ev iki katlı olup alt katı 150 m² taban oturumuna sahiptir. Alt kat 4+1 oda mutfak wc banyo ve antreden oluşmaktadır. Kapılar ahşap pencere pvc dir. Oda zeminleri laminant diğer zeminler seramik kaplıdır.Üst kat 4+1 oda mutfak wc banyo ve antreden oluşmaktadır. Kapılar ahşap pencere pvc dir. Oda zeminleri laminant diğer zeminler seramik kaplıdır. Üst kat her cepheden çıkma nedeniyle 180,00 m² dir. Ayrıntılı bilgi dosyamızda mevcuttur.
Adresi : Gazibeyli Mah. Şehit Osman Kırık Cad No: 50 Yahyalı / KAYSERİ
Yüzölçümü : 481,56 m²
İmar Durumu:Konut İmarlı olup Ayrık Nizam 4 Kattır.TAKS:0,30ve KAKS:1,20 dir.
Kıymeti : 403.188,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Fevzi Çakmak Mah. Ş.Mustafa Gusül Sok. Ulucami Arkası YAHYALI KADIN VE GENÇLİK MERKEZİ Yahyalı/Kayseri
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu satış ilanının tebliğ olunamayan ilgilire hakkında İİK 127. Maddesi uyarınca elektronik ortamda yapılacak satış ilanının tebliğ yerine kaim olacağına, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/109 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR