KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Talas'ta kargir ev icradan satılıktır

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093248
Şehir : Kayseri / Talas
Semt-Mahalle : YUKARI MAH. / TALAS
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3825 Esas
Muhammen Bedeli
:
530,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
07.02.2020 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ


2018/3825 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmazın Tapu Kaydı ve Özellikleri : Kayseri İli, Talas İlçesi, Yukarı Talas Mah. 89 Ada, 17 Parsel de bulunan, Arsalı Bahçeli Kargir EV, yüz ölçüm 999,94 m2 Niteliğindeki taşınmazın tam hissesi ihale olunacaktır. Bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın arsası Erciyes Üniversitesi Talas Konuk evine 140 m, Eski Talas Amerikan Hastanesine 150 m, Han Camiine 220 m, Talas Kaymakamlığına 1.75 km, Kayseri Cumhuriyet Meydanına 8.1 km uzaklıkta konumlanmıştır. Taşınmaz üzerindeki evin özellikleri: Ev, Zemin+1 katlı yığma kargir taşıyıcı sistemli teras çatılı, soba ile ısıtılan zemin katı depo 1 katı mesken olarak düzenlenmiş duvarları yöresel taştan imal edilmiş ahşap pencere ve kapı doğramaları 1. kat tavan tabliyeleri ve duvarları kısmen yıkılmış, kısmen çökmüş durumda 3A yapı sınıflı, %85 yıpranma oranlı bir yapıdır. Bu yapının etrafında ortalama 1,80 m yüksekliğinde 0,40 m genişliğinde bahçe duvarı ve bu bahçe içerisinde çeşitli yaş ve cinslerde bakımsız meyve ağaçları bulunmaktadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın tapu kaydında 29/11/1995 tarihli 1552 yevmiye ile konulan “Tarihi Eser”şerhi mevcut olup taşınmaz bu şerh ve Kentsel Sit alanı içerisinde II. Grup Korunması Gerekli Taşınmaz Kültür Varlığı şerhi ile birlikte satılacaktır.
Adresi : Yukarı Mah. Fırın Sk. No:6Talas / Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planı içerisinde kentsel sit alanında
korunacak tescilli sicil mimarlık olarak planlıdır.
Kıymeti : 530.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz, ipotek ve Tarihi Eser Şerhi vardır. Kentsel sit alanı içerisinde II.grup korunması gerekli taşınmaz kültür varlığıdıri. Diğer yönleriyle tapu kaydında olduğu gibi olup dairemizde incelemeye açıktır.
1. Satış Günü : 03/01/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 07/02/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F
(Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-Borçlu ve alacaklı dışındaki haciz alacaklıları ve mevcutsa hissedarlar ile sair ilgililere satış ilanının bila tebliğ dönmesi halinde yapılacak ilanın tüm ilgililere iik 127. Maddesi gereği ilanen tebliğ edilmiş sayılacaktır. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3825 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR