KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Talas'ta daire icradan satılıktır

KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926799
Şehir : Kayseri / Talas
Semt-Mahalle : KİÇİKÖY MAH. / TALAS
Oda Sayısı : 3+1
: 175
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8653 ESAS
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
20.03.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ
1. İCRA DAİRESİ

2018/8653 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Talas İlçesi, Kiçiköy Mahallesi, 434 Ada, 2 Parsel, 26 nolu bağımsız bölüm, Taşınmaz şehrin güneydoğu bölgesinde kalmakta olup şehir meydanına yaklaşık 5.750m uzaklıktadır. Taşınmaz yeri ve konumu itibariyleşehir merkezi içinde kalmakta olup etrafında kendine benzer yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz alışveriş merkezleri cami, okul, ve sağlık kurumlarına yakın bir konumdadır. Ana yapı betonarme karkas olup bodrum, zemin ve 13 normal kattan oluşmaktadır. Binanın giriş kapısı doğu cephesine bakmakta olup giriş kapısına 4 adet bazalt kaplı merdiven ile ulaşılmakta ana giriş kapısı sensörlü alüminyum doğramadır. Giriş holünde alüminyum doğrama rüzgarlık kapısı bulunmakta giriş hol zemini ve duvarlar mermer kaplama tavanı ise alçıpan ile ters tavandır. Kat hol ve merdiven kovası zeminleri mermer duvarları saten alçı üzeri plastik boyadır. Yapının her katında 3 daire toplam 40 mesken vardır. Yapı çatılı çift asansörlü dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır.Yapının yaşı yaklaşık 8-10 yıllıktır. Satış konusu daire 9. katta olup brüt alanı 175 m2 net alanı 125 m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz 3 oda salon, mutfak, antre, banyo, tuvalet, lavabo ve 2 balkondan oluşmaktadır.Satış konusu taşınmazda salon ve odaların zemini laminant parke geri kalan antre ile mutfak ve ıslak hacimli yerler seramik kaplamadır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana fayans diğer duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyadır. Tuvalet ve banyo tavanları pvc ile ters tavan odalar salon mutfak tavanlarında kenar ve orta göbek kısmı kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelik iç kapılar amerikan panel ve pencereler ise ısı camlı pvc doğramadır. Mutfak tezgahı çimstone olup üstünde ve altında laminant dolaplar mevcuttur. Mutfak üst dolabı ile tezgahı arasındaki duvar cam seramik kaplıdır. Taşınmaz bireysel kombili doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz kuzeybatı cephelidir.Taşınmazda kiracı oturmaktadır
Adresi : Yenidoğan Mah.Alperen Caddesi Köşker Konağı No:11/26 Talas / KAYSERİ
Yüzölçümü : 484,20 m2
Arsa Payı : 1/40
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 1.A:4840 m2 yençok 50,50m özellikli konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 12/02/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 20/03/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8653 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126,127) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
(*) Gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR