KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Talas'ta avlulu kargir ev icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01102863
Şehir : Kayseri / Talas
Semt-Mahalle : KİÇİKÖY MAH. / TALAS
Oda Sayısı : 2+1
: 150
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ ANADOLU HABER 18.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/390 ESAS
Muhammen Bedeli
:
134,964 TL
Birinci Satış Günü
:
11.02.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
11.03.2020 11:10
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/390 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 no'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İli, Talas İlçesi, Kiçiköy Mah., 147 ada, 4 parselde kayıtlı, 75,00m2 yüzölçümlü, kargir ev vasfındaki taşınmazdır. İpotekli taşınmaz; zemin kat ve birinci kattan oluşan, toplamda 150m2 brüt alanlı, betonarme kargir yapı tarzında inşa edilmiş, 25-30 yıllık, her katında birer adet konut bulunan, dıştan sıvalı ve boyalı, çatısı yapılı olmayan, elektrik ve su tesisatı bulunan, soba ile ısıtılan bir binadır. Taşınmazın her bir katı, 2 oda, salon, mutfak, banyo, lv&wc, antre ve balkondan oluşmaktadır. Mutfaklarında tezgah ve dolapları yapılıdır. İç kapı doğramaları ahşap, pencereleri pvc ve ısıscamlı, ana giriş kapıları dekoratif kaplamalı saç kapılardandır. Zemin kat pencerelerinde demir korkuluk yapılıdır. Zemin kat zeminleri, salon ve odalarda laminat parke, diğer yerlerde seramik kaplamalıdır. Birinci kat zeminleri, ıslak hacimlerde dökme mozaik, diğer yerlerde laminat parke kaplamalıdır. Duvarları, ıslak hacimlerde tavana kadar seramik fayans kaplamalı, diğer yerlerde sıva üzerine plastik boyalıdır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Kiçiköy Mah. Say 1.Sk. (No:1 Doğu Bitişiği) Talas / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 6 katlı konut alanı (E=1,50) olarak ayrılmış imar adasında kalan kadastro parselidir.
Kıymeti : 134.964,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/02/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 11/03/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/390 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR