KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Talas'ta 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095527
Şehir : Kayseri / Talas
Semt-Mahalle : HARMAN MAH. / TALAS
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 13
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 06.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/78 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ

2019/78 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Talas İlçesi, Harman Mah., 612 Ada, 8 Pars elde kayıtlı 6 bloklu 4 bloğu 15 katlı, 1 bloğu 16 katlı, 1 bloğu 13 katlı betonarme apartman ve arsasında 5. blok, 3. kat, 8 bağımsız bölüm numaralı mesken vasıflı taşınmaz müdürlüğümüz dosyasından satışa çıkartılmıştır. Satışa konu meskenin bulunduğu bina bodrum+zemin+13 normal katlı olarak inşa edilmiş olup, dış cephesi yalıtımlıdır. her katta 3 adet daire vardır. zeminler seramik kaplama olup iki adet asansör vardır. duvarlar plastik boyalıdır. satışa konu mesken 3 oda+salon+mutfak+antre+duş+balkon+kilerden oluşmaktadır. güney-batı olmak üzere iki cephelidir. taşınmaz net 130,00 m2 kullanım alanına sahiptir. balkon cam balkon ile kapalıdır. taşınmaz merkezi sistem ile ısıtılmaktadır. ıslak zeminler seramik olup, oda zeminleri laminant parkedir. pencereler pvc ısı camlı olup, mutfak tezgah altı ve üstü dolaplıdır. giriş kapısı çeliktir. balkon cam ile kapatılmıştır. iç oda kapıları amerikan panel kapıdır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Bahçelievler mah., Tepebağlar Cad., 5. Blok No:45/8 kat:3 Talas/Kayseri
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=1.80 Yençok=50.50 lejantında kalmaktadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/78 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR