KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Talas'ta 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979610
Şehir : Kayseri / Talas
Semt-Mahalle : MEVLANA MAH. / TALAS
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5497 ESAS
Muhammen Bedeli
:
205,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) Kocasinan/KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ
6. İCRA DAİRESİ

2017/5497 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN-Özellikleri : Kayseri ili, Talas ilçesi, Talas Mah. Kurtgözü Mevkii, 1201 Ada, 1 Parsel, Ana taşınmaz niteliği arsa olan, 3. Kat, 12 nolu bağımsız bölümde kayıtlı Mesken satılık olup, 03/11/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre : Taşınmaz bulunduğu yer itibariyle şehir merkezinin içinde kalmaktadır, kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek konumda olup, taşınmazın bulunduğu yapı 2 bodrum, zemin ve 14 kattan oluşmakta, betonarme karkas bir binadır, yapının etrafı otopark ile çevrili olup yapının ana giriş kapısı güneybatı cepheye bakmakta, giriş kapısına 3 adet mermer kaplı merdiven ile ulaşılmakta olup ana giriş kapısı sensörlü alüminyum doğramadır, giriş holünde sensörlü alüminyum doğrama rüzgarlık kapısı yer almaktadır, giriş hol zemini mermer, duvarları saten alçı üzeri alçıpan ve ahşap giydirme ile süslenmiş, tavanı ise alçıyan ile gizli led ve spot aydınlatmalı ters tavandır, kat hol ve merdiven kovası zeminleri mermer, duvarları saten alçı üzeri plastik boyadır, binanın her katında 4 daire toplam 56 mesken ve zemin katında dükkan vardır, yapı çatılı, çift asansörlü, dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır, yaklaşık 2-3 yıllıktır, Satış konusu daire 3. katta bulunmakta, brüt alanı 135,00 m2, net alanı 100,00 m2 alanlı olarak inşa edilmiştir, taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, tuvalet, antre ve balkondan oluşmaktadır, taşınmazın dış kapısı çelik, iç kapılar amerikan panel, pencereler ve balkon kapısı pvc doğramadır, salon ve odaların zemini laminat parke, antre, mutfak ve ıslak hacimli yerler ise seramik kaplıdır, tuvalet ve banyoların duvarları seramik, diğer geri kalan duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyadır, tuvalet ve banyoların tavanları pvc ile ters tavan, salon, odalar, antre ve mutfak tavanı ise alçlıpan ile gizli led aydınlatmalı ters tavandır, mutfak ile antre arasında pencere bulunmaktadır, mutfak tezgahı siyah renk çimstone olup altında ve üstünde laminat dolaplar vardır, taşınmaz kalorimetreli merkezi doğalgaz sistemi ile ısınmakta cephesi ise kuzeydoğudur, ayrıntılı bilgi dosyadaki bilirkişi raporunda mevcut olup, müracaat halinde öğrenilebilir.
Adresi : Mevlana Mah. Vilayet Sk. Karadeniz Konağı N.17/12 Talas / KAYSERİ
Yüzölçümü : 535,50 m2
Arsa Payı : 2/140
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında İ.A:8032 m2,Yençok:50,50 m olan 21/25.50 ebatlarında bahçesiz kütle parsel olarak planlıdır.
Kıymeti : 205.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi, Yönetim Planı:03/02/2011 beyanı, hacizler ve ipotek şerhi vardır
1. Satış Günü : 12/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) Kocasinan/KAYSERİ
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satşı sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zararlardan kendilerinin sorumlu olacakları hususu ile; Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde İ.İ.K.'nın 127. madde hükmü uyarınca işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere tüm ilgililere ihtaren ve ilanen tebliğ olunur.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5497 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR