KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Talas'ta 110 m² daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091791
Şehir : Kayseri / Talas
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 12
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ ANADOLU HABER 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/245 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:10
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/245 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 No'lu Taşınmazın Özellikleri : Kayseri İli, Talas İlçesi, Talas Mah., 523 ada, 1 parselde kayıtlı, 535,50 m2 yüzölçümlü, kargir apartman vasfındaki taşınmazın,1/60 arsa paylı, D-5 blok 12.kat 49 nolu mesken bağımsız bölümüdür. Ana taşınmaz üzerindeki bina zemin kat ve 15 normal kattan oluşan, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, tahminen 15-20 yıllık, Merkezi sistem doğalgaz kaloriferli, çift asansörlü, mesken dairelerden oluşan ve normal katlarının her birinde 4 er adet mesken daire bulunan bir binadır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın 12.katındaki 49 nolu meskendir. 110 m2 net alanlı olan bağımsız bölüm, 3 oda, salon, mutfak, banyo, lv&wc, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Güney ve doğu yönlere iki cephesi bulunmaktadır. İç kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları pvc ve ısıcamlı, daire giriş kapısı çelik kapı tabir edilen dekoratif kaplamalı saç kapılardandır. Zeminleri, salon ve odalar ile antrede laminat parke, diğer yerlerde seramik kaplamalıdır. Duvarları, ıslak hacimlerde tavana kadar seramik fayans kaplamalı, diğer yerlerde alçı sıva üzerine plastik boyalıdır. Mutfak tezgah ve dolapları yapılıdır. Antrede vestiyer ve dolapları bulunmaktadır. Ocak kullanımı için doğalgaz bağlantısı yapılmıştır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.


Adresi : Mevlana Mah. Turgut Özal Cad. No:19 Çınar Apt. Kat:13 Dai-Re:49 Talas / KAYSERİ

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında kütle nizamında 15 katlı konut alanı olarak ayrılmış imar parselidir.

Kıymeti : 150.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası

2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:10 - 10:15 arası

Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/245 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR