SARIOĞLAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kayseri Sarıoğlan'da 220 m² bahçeli ev mahkemeden satılıktır

SARIOĞLAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01125488
Şehir : Kayseri / Sarıoğlan
Semt-Mahalle : ŞENYURT MAH. / SARIOĞLAN
: 220
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ OLAY 03.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
197,011 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
SARIOĞLANADLİYE YAZIİŞLERİMÜDÜRLÜĞÜODASI -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SARIOĞLAN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Sarıoğlan İlçe, 118 Ada, 10 Parsel, ŞENYURT Mahalle/Köy, Şenyurt Mevkii, gayrimenkül Ayrık 2 katlı konut alanı olarak planlıdır.taşınmazın Kayseri İli Sarıoğlan İlçesi, Şenyurt mahallesi, Şenyurt mevkiinde bulunduğu, kullanıcıların tercih ettiği bir bölge olduğu, taşınmazın yakın çevresinde köy içi yapılarının bulunduğu, elektrik,su , ulaşım sorunlarının olmadığı,söz konusu taşınmaz üzerinde tek katlı,yığma duvarlı,tavanı ahşap,tomruk üzeri tahta üzeri ahşap oturtma üzeri kiremit olan yapıdır.taban alanı 220,00 m2 olan bu ev ;Antre,3 ada, mutfak,banyo ,WC Hacimlerinden oluşmaktadır.ayrıca bu evin giriş cephesine göre sol tarafında dışarıdan girişli 2 oda, sağ tarafında ise samanlık yer almaktadır.pencereler iahşap doğrama olduğu ve dışarıdandemir parmaklık yapıldığı,duvarları badanaboyalı olduğu, iç oda kapılarınınyağlı boya ahşap kapı olduğuve 55-60 yıl önce yapıldığı,parselin çevresinde taş duvar bahçe duvarı vardır.Bahçesinde15-20 yaşlarında 2 adet kavak,6-8 yaşlarında 12 adet,kavak,5-6 yaşlarında 1 adet kavak,12-15 yaşlarında 1 adet armut,6-8 yaşlarında 3 adet armut,10 yaşından büyük10 adet üzüm(omca)20-25 yaşlarında 1 adet dut,20-25 yaşarında 1 adet ceviz,8-10 yaşlarında 5 adet asma,10-15 yaşlarında 1 adet çam ağacı bulunmaktadır.
Adresi : Şenyurt mahallesi,şenyurt mevki
Yüzölçümü : 1.694,02 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 197.011,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SARIOĞLANADLİYE YAZIİŞLERİMÜDÜRLÜĞÜODASI -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR