PINARBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Pınarbaşı'nda 2+1 kerpiç ev icradan satılıktır (1/4 hissesi)

PINARBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182204
Şehir : Kayseri / Pınarbaşı
Semt-Mahalle : KAZANCIK MAH. / PINARBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 110

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/125 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
32,428 TL
Birinci Satış Günü
:
07.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
PINARBAŞI BELEDİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. PINARBAŞI(KAYSERİ) İCRA DAİRESİ


2018/125 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Pınarbaşı İlçesi, Kazancık Mahallesi, Köy İçi Mevki 162 ada 5 nolu parsel olan Kerpiç Ev ve Kerpiç Ahır ve Arsası niteliğindeki taşınmazın 1/4 Çetin ÜNAL hissesi satılmaktadır.
Tapu Kaydında Bu parsel üzerinde kargır ev ve ahır gözükmektedir. Fiiliyatta da parsel üzerinde yaklaşık 110,00m2 taban alanlı tek katlı konut ile 119,00 m2 alanlı ahır bulunmaktadır. Bu konut kargır yığma olarak inşa edilmiş çatılı, içi dışı sıvalı içi boyalı, 2 oda+salon+antre+mutfak+banyo ibaret olup, vc dışarıdadır. Pencereler Kepenkli ve pvc doğramalı, kapılar ahşap doğrama, dış kapı demir, vc ve banyo yarı fayans kaplı zeminler beton, 2 odanın zemini parkedir. Konutun üzeri ağaç döşeme + tahta + toprak + çatıdır. Yine bu parsel üzerinde taban alanı yaklaşık 119,00 m2 alanlı tek katlı kargır yığma olarak inşa edilmiş ahır bulunmaktadır. Bu taşınmazların elektriği-suyu ve ulaşımı bulunmakta olup, belediyenin her türlü imkanlarından yararlanmaktadır. Çevresinde yapılaşmalar mevcut olup, son zamanlarda bu bölgeye ilgininin yoğun olduğu, mahalleye dönen mal sahipleri ve mahalleliler tarafından bu bölgeye kısmende olsa yatırım yaptıkları tespit edilmiştir.
Ahırın Değerlendirilmesi :
Kargır yığma olarak inşa edilen yaklaşık 119,00 m2 alanlı çatılı ahır mühendislik hizmeti almadan basit olarak inşa edilmişlerdir. Yapının Mimarlık Hizmetlerine Esas Olan Sınıfı 2. Sınıf b Grubu yapıdır. Yapının yaşı yaklaşık 5-6yaşında olup, yaşına göre yıpranma, sınıfına göre eksik imalat düşülerekkeşif tarihi olan 05/10/2018 yılına göre değer verilmiştir.
110,00m2Alanlı Konutun Değerlendirilmesi :
Kargır yığma yaklaşık 110,00m2 alanlı çatılı konut, mühendislik hizmeti almadan basit olarak inşa edilmiştir. Yapının Mimarlık Hizmetlerine esas olan Sınıfı 2. Sınıf C Gurubu yapıdır. Yapının yaşık yaklaşık 35-40 yaşında olup, yaşına göre yıpranma düşülerek keşif tarihi olan 05/10/2018 yılına göre değer verilmiştir.
Arsanın Değerlendirilmesi:
Elektriği-suyu ve ulaşımı bulunmakta olup, belediyenin her türlüğü imkanlarından yararlanmaktadır. Çevresinde yapılaşmalar mevcut olup, son zamanlarda bu bölgeye ilginin yoğun olduğu, mahalleye dönen mal sahipleri ve mahalleliler tarafından bu bölgeye kısmende olsa yatırım yaptıkları tespit edilmiştir.
Adresi : Kayseri ili, Pınarbaşı İlçesi, Kazancık Mahallesi, Köy İçi Mevki 162 ada 5 nolu parsel
Yüzölçümü : 1.407,00 m2
Arsa Payı : 1/4 (HİSSESİNİN SATIŞIDIR)
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 32.428,74 TL (1/4 HİSSESİNİN DEĞERİDİR)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında Olduğu Gibidir.
1. Satış Günü : 07/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : PINARBAŞI BELEDİYESİ MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/125 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR