KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Melikgazi'de dubleks ev icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01151077
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : KONAKLAR MAH. / MİMARSİNAN
: 180
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ OLAY 14.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/264 Esas
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.05.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 10:40
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2020/264 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Konaklar Mah., 5222 ada, 1 parselde kayıtlı, 2.512,76 m2 yüzölçümlü, arsa vasfındaki ana taşınmazın, 1/14 arsa paylı, C Giriş 2-3. kat, 2 nolu bağımsız bölümünde kayıtlı dubleks mesken vasfındaki taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina; bodrum, zemin, 3 normal kattan oluşmaktadır.Yapının zemin ve 1. Katındaki dubleks dairelerin hepsinin ayrı merdivenleri bulunmakta olup üst katlardaki yerlere ise aynı merdiven ile çıkılmaktadır. Kat holleri aynı yerdedir. Yapı çatılı, asansörsüz, dış cephesi mantolama üzeri silikon esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır.Yapının yaşı kat ittifak projesine göre yaklaşık 9-10 yıllıktır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın C Girişi 2-3. katında bulunan 2 nolu dubleks meskendir. Dubleks meskenin net kullanım alanı 180,00 m2 dir. Meskenin 2. katında salon, mutfak, lavabo-wc, iklimlendirme odası, antre, merdiven kovası ile balkon yer almaktadır. 3. katı ise ebeveyn yatak odası, çocuk odası, çalışma odası, antre, hol, banyo, sofa ve iki balkondan oluşmaktadır. Taşınmazın dış kapısı çelik, iç kapılar amerikan panel, pencereler ise ahşap doğramadır. Yapının mutfak ve ıslak hacimli yerlerin zemini seramik diğer yerler ise şap betonu ile bırakılmıştır. Mutfak tezgahı çimstone olup altında ve üstünde dolaplar vardır. Banyo ve tuvalet duvarları seramik, diğer duvarlar saten alçı üzeri saten boyadır. Taşınmazın bulunduğu binaya doğalgaz çekilmiş olup meskenin içinde doğalgaz çekili değildir. Mesken doğu ve batı olmak üzere 2 cephelidir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanacak konumda bulunmaktadır.
Adresi : Germir Mah. 447. Sokak, No: 83/C-2 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=0,90 ve Yençok: n özellikli konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TLKDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/264 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR