KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Melikgazi'de 4+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180622
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : MİMARSİNAN OSB MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 4+1
: 120
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ DENİZ POSTASI 01.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/282 Esas
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
24.09.2020 10:15
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2020/282 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mah. 567 ada, 14 parselde kayıtlı, 1.467,27 m2 yüzölçümlü, arsa vasfındaki ana taşınmazın, 6150/146727 arsa paylı, 6.kat 12 nolu mesken bağımsız bölümü satılıktır. Bağımsız bölümün bulunduğu bina; bodrum kat, zemin kat ve 11 normal kattan oluşan, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, tahminen 2-4 yıllık, zemin katında bir dükkan, normal katları mesken dairelerden oluşan, normal katlarının her birinde ikişer adet mesken daire olan, merkezi sistem doğalgaz kaloriferli, çift asansörlü bir binadır. Hacizli bağımsız bölüm bu binanın 6. katındaki 12 nolu mesken dairesidir. Mesken 120 m2 net alanlı olup, 4 oda, salon, mutfak, banyo, lv&wc, duş, antre, hol ve 1 balkon dan oluşmaktadır. Güney, batı ve kuzey yönlere üç cephelidir. İç kapı doğramaları laminat kaplamalı ahşap, pencere doğramaları pvc ve ısıcamlı, daire giriş kapısı çelik kapı tabir edilen dekoratif kaplamalı saç kapılardandır. Zeminleri, ıslak hacimlerde seramik, diğer bölümlerde laminat parke kaplamalıdır.Duvarları, ıslak hacimlerde tavana kadar seramik fayans kaplamalı, diğer yerlerde alçı sıva üzerine plastik boyalıdır. Mutfak tezgah ve dolapları yapılıdır. Ocak kullanımı için doğalgaz bağlantısı yapılmıştır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Mimarsinan Şirintepe Mah. 2135 Sk. No:4 Filiz Apt. Kat:6 D:12 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı sınırları içerisinde konut alanı (E=1,80) olarak ayrılmış imar parselidir.
Kıymeti : 240.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz takyidatında "3402 sayılı kanunun ek 1. maddesi uygulamasına tabidir" şerhi bulunmaktadır. Diğer şerhler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/08/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 24/09/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi "İ.İ.K.9.MADDE: İcra ve İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme, Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra ve iflas dairesi adına açılan hesaba yapılır, hükmü gereğince NAKİT TEMİNATIN BANKA HESABINA YATIRILMASI GEREKTİĞİNDEN, hesaplanan teminat tutarının ihale saatinden önce Vakıflar Bankası TR940001500158007308959017 İBAN nolu hesaba, dosya numarası ve ihale katılımcısının adı-soyadı ve T.C.kimlik numarası yazılarak yatırılması ve dekonttan bir suretin ibraz edilmesi" veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Nakit teminat ile satışa iştirak edilemeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/282 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR