KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 4+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051447
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : YILDIRIM BEYAZIT MAH. / KILIÇASLAN
Oda Sayısı : 4+1
: 200
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 17.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/181 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) Kocasinan / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2018/181 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı yapılacak olan taşınmaz Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, 5358 ada, 1 parsel de kayıtlı 676,00 m2 yüzölçümlü onbeş katlı karkas apartman ve arsası niteliğindeki ana taşınmazda 23/712 arsa paylı 1. kat, 2 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümdür. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana yapı bodrum kat, zemin kat ve 14 normal kattan oluşmaktadır. Yapının etrafı ferforje demirler ile çevrilidir. Yapı da her katta 2 adet daire mevcut olup; toplamda 28 adet daire vardır. Yola cepheli kısımda dükkanlar mevcuttur. Binada iki adet asansör vardır. Satışı yapılacak olan bağımsız bölüm 1. katta bulunmakta olup; brüt alanı 240,00 m2 ' dir, net alanı ise 200,00 m2 ' dir. Taşınmaz 4 oda, salon, mutfak, antre, tuvalet, banyo, 2 adet ebeveyn banyosu ve 3 adet balkondan oluşmaktadır. Dış kapısı dekoratif çelik kapı olup; iç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencereler ise ahşap görünümlü ısıcamlı pvc doğramadır. Oturma odası ile mutfak arasında duvar bulunmayıp, geçiş yeri vardır. Odalar ile salon zemini laminat parke olup; mutfak ve antre zeminleri ise granit seramik kaplamadır. Islak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Banyolar ile tuvalet duvarları fayans kaplıdır. Diğer duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyadır. Mutfak tezgahı döküm mermer olup; altında ve üstünde laminat dolaplar mevcuttur. Bir balkon pvc ile kapatılmıştır. Banyolarda duşakabin mevcuttur. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmakta olup; güney, doğu ve kuzey yönlerine üç cephelidir.
Adresi : Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Şehit Üsteğmen Mustfafa Şimşek Bulvarı, Fatih Mahallesi, No:144/2 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 676 m2
Arsa Payı : 23/712
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 7 katlı konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak,
Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı)
Kocasinan / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/181 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR