KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Melikgazi'de 4+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963956
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Oda Sayısı : 4+1
: 124
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

ÜLKER 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9977 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2018/9977 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili, Melikgazi İlçesi, Bahçelievler Mah, 813 ada, 8 parselde kayıtlı, 6.691,64 m2 yüzölçümlü, 2 bloklu 16'şar katlı karkas bina ve arsası vasfındaki ana taşınmazın 6000/669164 arsa paylı B Blok 6.kat 16 nolu mesken bağımsız bölümüdür. Hacizli bağımsız bölüm; bodrum kat, zemin kat ve 14 normal katlı olarak inşa edilmiş, her katında üç adet daire bulunan, bina giriş kapısı alimünyum doğramadan imal edilen, alüminyum doğramadan rüzgarlık kapısı da bulunanan, bina girişi zemin döşemesi, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplı, kat sahanlık duvarları alçı sıva üzeri boya ile kaplı, iki adet asansör bulunan, dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı, çatısı mevcut olan, bahçe düzenlenmesi yapılmış olan bir binanın 6. katındaki 16 nolu mesken bağımsız bölümüdür. 124,00 m2 net alanlı olan daire 4 oda, Mutfak, Antre, Hol, Banyo ve Wc' den oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı dekoratif çelik kapılı olup, daire içerisi oda zeminleri laminant parke ve wc - banyo gibi ıslak zeminleri seramik kaplıdır. Daire duvarları alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplanmıştır. Islak hacimlerdeki duvarlar fayans kaplanmıştır. Daire oda tavanları sıva üzeri tavan boyası ile boyanmıştır. Meskenin pencereleri PVC doğramadan imal edilmiştir. Daire iç oda kapıları ise amerikan panel kapı türünden imal edilmiştir. Mutfak içerisinde mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Bağımsız bölüm Doğu, Kuzeyve Güney cephelerini görmektedir.Daireye ait bir adet balkon bulunmaktadır. Mesken merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz yaklaşık 7 yıllık bir bina olup kentsel kamu hizmetleriden yararlanmaktadır.
Adresi : Demokrasi Mah. Emniyet Cad. Anadolu Apt. B Blok No:1/16Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : Yok 1/1000 ölçekli Uygulamaimar planı sınırları içerisinde 4 katlı konut alanı olarakayrılmış imar parseliolduğuanlaşılmıştır.
Kıymeti : 200.000,00 TLKDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 11:10 - 11:15 arası 2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9977 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR