KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 315 m² 5+1 dubleks daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01185155
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : KÖŞK MAH. / KILIÇASLAN
Oda Sayısı : 5+1
: 311
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 06.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/524 ESAS
Muhammen Bedeli
:
900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
01.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/524 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :Kayseri İl, Melikgazi İlçe, 6353 Ada, 4 Parsel, GÜLTEPE Mahalle/Köy, B Blok 14. Kat 28 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Gültepe Mah, 6353 ada, 4 parselde kayıtlı 3.874,60m2 yüzölçümlü, İki Adet 15 Katlı Üç Dükkân, Kargir Bina ve Arsası vasıflı ana taşınmazda 26/1342 arsa paylı B Blok, 14. Kat, 28 Nolu bağımsız bölümdeki Dubleks Mesken nitelikli tam hisseli taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina; 4A yapı sınıfında, ayrık nizamda, bodrum, zemin, 14 normal kat ve çatı katlı olarak iki bloktan inşa edilmiştir. Binanın zemin katında 2 dükkan, kapıcı dairesi, bina girişi, kat holü, toplantı odası, elektrik pano odası, normal katlarda ise katta 2 daire olmak üzere toplam 28 mesken bulunmaktadır. Binanın dış cephesi mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalı olup giriş kapısı sensörlü alüminyum doğrama ve ayrıca giriş holünde sensörlü alüminyum doğrama rüzgarlık kapısı vardır. Binanın giriş zemini granit seramik, duvarları mermer, tavanı ise alçıpan ile gizli led aydınlatmalı ters tavandır. Yapının içinde çalışır durumda iki asansör bulunmakta, çatılı binada doğalgaz bağlantısı bulunmaktadır. İpotekli dubleks mesken bu binanın 14. katındaki 28 Nolu Bağımsız Bölümüdür. 315,00 m2net alanlı olan dubleks mesken; 14. katta salon, 3 oda, mutfak, antre, gece holü, soyunma odası, banyo, ebeveyn banyo, wc-lavabo ve balkondan oluşmaktadır. Çatı katında ise iki adet oda, salon, antre, ütü odası, banyo ve balkondan oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı dekoratif çelik,iç kapılar amerikan panel, pencereler ısıcamlı pvc doğramadır. Salon ve antre duvarlarının tamamı ile odaların bir cephesi saten alçı üzeri duvar kağıdı, diğer duvarları ise saten alçı üzeri saten boyadır. Lavabo-wc ile banyoların duvarları tavana kadar seramik, tavanları ise pvc doğramadır. Salon, antre ve odaların tavanları alçıpan ile gizli led ve spot aydınlatmalı ters tavandır. Salon ile odaların zeminleri laminat parke, antre, mutfak ve ıslak hacimli yerler ise seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı çimstone olup altında ve üstünde lüks dolaplar mevcuttur. Taşınmaz içinde bulunan çatı katına çıkmak için ahşap basamaklı merdiven bulunmaktadır. İki banyoda da duşakabin yer almakta, balkonun bir tanesi pvc doğrama ile kapatılmıştır. Taşınmazın ısınma sistemi doğalgazlı merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmakta ve cephesi ise güney-batı-kuzey olmak üzere 3 cephelidir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Köşk Mah. Çevre Sok. Zeytin Konakları, B Blok, No:16/28 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 4 katlı konut alanında bulunmaktadır.
Kıymeti : 900.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 01/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi "İ.İ.K.9.MADDE: İcra ve İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme, Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra ve iflas dairesi adına açılan hesaba yapılır, hükmü gereğince NAKİT TEMİNATIN BANKA HESABINA YATIRILMASI GEREKTİĞİNDEN, hesaplanan teminat tutarının ihale saatinden önce Vakıflar Bankası TR940001500158007308959017 İBAN nolu hesaba, dosya numarası ve ihale katılımcısının adı-soyadı ve T.C.kimlik numarası yazılarak yatırılması ve dekonttan bir suretin ibraz edilmesi" veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Nakit teminat ile satışa iştirak edilemeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/524 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR