KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154387
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : MİMARSİNANBAHÇELİEVLER MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 13
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 38 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/30 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
18.06.2020 14:30
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/30 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Kayseri İl, Melikgazi İlçe, 1051 Ada, 1 Parsel, MİMARSİNAN Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Kayseri İli Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mah.1051 Ada No, 1 Parsel sayılı Üç Adet Öndört Karkas Apartman ve Arsası nitelikli 9.506,63 yüzölçümlü taşınmazda bulunan ''mesken'' vasıflı A blok 1. Kat 7 nolu taşınmazın tam hissesi satılacaktır. satışa konu ana taşınmaz A blok betonarme yapı türünde , bodrum, zemin kat, 13 normal kat olarak inşaa edilmiştir. Bir adet girişe sahip olan bina girişi zemin katta batı cepheden sağlanmaktadır. Binanın Bodrum katında sığınak, kazan dairesi, ortak alanlar, zemin katında 4 adet mesken bina girişi ve diğer tüm normal katlarında 4' er adet meskenden toplam 56 adet bağmısız bölüm mevcuttur.Binanı dış cephesi sıva üzeri akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır.bina giriş kapısı demir doğrama kapı, giriş holü ve katar alıkları karo mozaik kaplama, duvarları plastik boyalıdır. merdiven korkulukları demir doğramadır. Binada iki adet asansör mevcuttur. Isınma sistemi merkezi sistem ile sağlanmaktadır.Bina çevresinde açık otopark bulunmaktadır. Bina yaklaşık 12 yıllıktır. satış konu bağımsız bölüm, 1. Normal katta yer alan 7 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmazdır. Bina girişine karşıdan bakıldığında sol arka tarafta yer almakta olup, kuzey ve doğu olmak üzere iki cephelidir. Mesken onaylı mimari projesine göre salon, antre, hol, 3 oda , mutfak , Banyo,Wc, lv,ve 2 Adet Balkon hacimlerinden oluşmakta ve projesin deve mahalinde yaklaşık brüt 120m² al ana sahiptir. Antre hol ve mutfak zeminleri seramik kaplama, duvarları plastik boyalı, salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplama duvarları plastik boyalıdır. banyoda vitrifiye modelleri lavabo ve klozet mevcuttur. Mutfakta mermer tezgahı ve ahşap dolap bulunmaktadır. Pencere doğramaları PVC doğrama olup,iç mekan kapıları ahşap kapı, giriş kapısı ise çelik kapılıdır. Adresi : Mimarsinan Mah. A Blok Sancak Apartmanı No:33 Kat 1 No:7 Melikgazi / KAYSERİ Arsa Payı : 1/168 İmar Durumu : 1/1000 uygulama imarplanında Emsal: 1,80, Yençok =39,50mkonut alanı içinde kaldığı belirtilmiştir. Kıymeti : 170.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi/ Beyan: Yönetim Planı: 06/12/2007 Beyan :AT3402sayılı kanunun Ek 1inci maddesi uygulamasına tabidir/ tapu kaydındaki gibidir/ Dosyasında . 1. Satış Günü : 21/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası 2. Satış Günü : 18/06/2020 günü 14:30 - 14:35 arası Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/30 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR