KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Melikgazi'de 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095485
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : MİMARSİNANDEMOKRASİ MAH. / MİMARSİNAN
: 110
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 9
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 06.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/90 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/90 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mah. 350 Ada, 3 Parselde kayıtlı, 1.040,94 m2 yüzölçümlü, 1/18 arsa paylı, arsa vasfındaki ana taşınmazın 8. Kat 15Nolu Bağımsız Bölümünde kayıtlı mesken vasfındaki taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina betonarme yapı türünde, bodrum, zemin kat, 9 normal kat olarak inşa edilmiştir. Binanın bodrum katında sığınak, ortak alanlar,zemin katında toplantı salonu, kapıcı dairesi, bina girişi ve diğer tüm normal katlarında 2 şer adet mesken bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıva üzeri akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğrama kapı, giriş holü, ve kat aralıkları mermer kaplama, duvarları plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Binada iki adet asansör mevcuttur. Isınma sistemi kombili sistem ile sağlanmaktadır. Bina çevresinde açık otopark bulunmaktadır. Bina yaklaşık 1-2 yıllıktır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın 8. Katındaki 15 nolu meskendir. Mesken güney, batı ve kuzey olmak üzere üç cephelidir. Salon, antre, hol, 3 oda, mutfak, banyo, wc-lv ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmakta ve net 110 m² alana sahiptir. Antre, hol ve mutfak zeminleri seramik kaplama, duvarları saten boyalı, odaların zeminleri laminat parke kaplama, duvarları saten boyalıdır. Banyoda, vitrifiye ürünleri bulunmamaktadır. Mutfakta mutfak dolabı ve tezgah montajı yapılmamıştır. Mutfak dolabı ve tezgah daire içerisinde yer almaktadır.Pencere doğramaları PVC doğrama olup, iç mekan kapıları ahşap panel kapı, giriş kapısı ise çelik kapılıdır. Radyatörler takılmamıştır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi: Bahçelievler Mahallesi 3180. Sokak, No:7 Kat:8 No: 15 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu: 1/1000 uygulama imar planında Ayrık Nizam, Emsal:1,80, Yençok:n, konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 170.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası 2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
2 No'lu Taşınmazın Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mah. 350 Ada, 3 Parselde kayıtlı, 1.040,94 m2 yüzölçümlü, 1/18 arsa paylı, arsa vasfındaki ana taşınmazın 8. Kat 16Nolu Bağımsız Bölümünde kayıtlı mesken vasfındaki taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina1 nolu taşınmazın bulunduğu bina olduğundan özellekleri aynıdır.İpotekli bağımsız bölüm bu binanın 8. Katındaki 16 nolu meskendir. Mesken güney, doğu ve kuzey olmak üzere üç cephelidir. Mesken, salon, antre, hol, 3 oda, mutfak, banyo, wc-lv ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmakta ve net 110 m² alana sahiptir. Antre, hol ve mutfak zeminleri seramik kaplama, duvarları saten boyalı, odaların zeminleri laminat parke kaplama, duvarları saten boyalıdır. Banyoda, vitrifiye ürünleri bulunmamaktadır. Mutfakta mutfak dolabı ve tezgah montajı yapılmamıştır. Mutfak dolabı ve tezgah daire içerisinde yer almaktadır.Pencere doğramaları PVC doğrama olup, iç mekan kapıları ahşap panel kapı, giriş kapısı ise çelik kapılıdır. Radyatörler takılmamıştır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi: Bahçelievler Mahallesi 3180. Sokak, No:7 Kat:8 No: 16 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu: 1/1000 uygulama imar planında Ayrık Nizam, Emsal:1,80, Yençok:n, konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 170.000,00 TLKDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 11:10 - 11:15 arası2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/90 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR