KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Melikgazi'de 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091779
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : GESİ BAĞPINAR MAH. / GESİ
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 14
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ ANADOLU HABER 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/168 ESAS
Muhammen Bedeli
:
195,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ


2019/168 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 No'lu Taşınmazın Özellikleri : Kayseri İli, Melikgaziİlçesi, Gesi Mah, 8359 ada 1 parselde kayıtlı, 11.944,00 m² yüzölçümlü, 1/300 arsa paylı, Beş bloklu onaltışar katlı tünel kalıp apartman ve arsası vasfındaki ana taşınmazın, B (C 100) Blok 7.kat 31 nolu bağımsız bölümdeki meskendir. Ana taşınmaz üzerindeki bina ayrık nizam, betonarme karkas (Tünel Kalıp), 4 A sınıfı yapıdır. Bodrum, Zemin Kat ve 14 normal kattan oluşmaktadır. Her katta 4 daire olmak üzere toplam 60bağımsız bölüm bulunmaktadır. Yapım yılı yaklaşık olarak2014yılı olup, yaklaşık 5 yıllıktır. Isıtma sistemi merkezidoğalgazlı olup, tesisatları çekilidir. Dış cephe mantolaması yapılıdır. Çatısı bulunmaktadır. Bina giriş kapısı otomatik kapıdır. Taşınmaz sınırlarını çevreleyen ihata duvarları hazır beton olup, duvar üzeri profil boru korkuluk bulunmaktadır. Ana taşınmaz sınırları içerisinde otopark ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın 7. Katındaki 31 Nolu mesken bağımsız bölümüdür. Mesken Güney ve batı yönlerinde olmak üzere 2 cephelidir. Giriş kapısı çelik kapıdır. 3 oda, salon, mutfak, banyo, lv-wc, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. İç kapıları Amerikan panel kapı, pencereleri PVC doğrama çift ısıcamlıdır. Zeminleriodalarda laminant parke, diğer yerlerde seramik fayans kaplamalıdır. Islak hacimli alanlarda duvarlarfayans kaplamalıdır. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfak tezgah altı ve üstü dolapları MDF kaplamalıdır. Isınma merkezi doğalgaz ile sağlanmaktadır. Net kullanım alanı yaklaşık 135 m2 dir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Gesi Fatih Mah.Şht. Fazlı Altuntaş Sok.B Blok (C-100) Sudenaz Apt. No:15Daire :31 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında12 katlıkonut alanındakalmaktadır.
Kıymeti : 195.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/168 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR