KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078563
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ALTINOLUK MAH. / HÜRRİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ YENİ HABER 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 11:30
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/17 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 No'lu Taşınmazın Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Demirciyazısı Mah. 5318 Ada, 1 Parselde kayıtlı, 8.137,25 m2 miktarlı, 1/90 arsa paylı,iki bloklu A bloğu oniki katlı B bloğu onüç katlı betonarme apartman ve arsası vasfındaki ana taşınmazın B Blok 8. Kat 35 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümüdür. Bağımsız bölümün bulunduğu apartmanın girişi kuzey-doğu cephelidir. Bodrum, Zemin ve 11 Normal kattan oluşmaktadır. Betonarme karkas sistemi ile ayrık nizam olarak inşa edilmiştir. Zemin katta 3 daire, diğer normal katlarda katta 4 daire olmak üzere toplam 47 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina yaklaşık 2-3 yıllıktır. Isıtma sistemi merkezi doğalgazdır. Dış cephe mantolama yapılı olup sıva üzeri boyalıdır. Bina girişi alüminyum doğrama otomatik kapıdan yapılmaktadır. Bina içerisinde rüzgarlık olarak alüminyum doğrama otomatik kapı bulunmaktadır. Bina içerisinde zeminler mermer kaplı olup duvarlar boyalıdır. Yapıda çift asansör bulunmaktadır. İpotekli bağımsız bölüm ana taşınmazın 8. Katında yer alan 35 numaralı mesken bağımsız bölümdür. Mesken Güneybatı ve Kuzeybatı olmak üzere 2 cephelidir. 1 salon, 3 oda, mutfak, 2 balkon, lavabo, 1 banyo, antre ve hol olmak üzere toplamda 3+1 şeklinde planlanmıştır. Daireye girişinde dekoratif çelik kapı bulunmaktadır. Daire içi kapılar Amerikan panel türüdür. Daire içerisinde banyo ve lavabo zeminleri seramik kaplı olup kalan bütün zeminler laminant parke kaplıdır. Daireye ait odalarda duvarlar kısmen kağıt kaplı olup kısmen saten alçı üzeri boyadır. Banyolar ve lavabo pvc kaplı düşük tavanlıdır. Odalar ve antre ters tavan uygulaması ve dekoratif kartonpiyer uygulaması vardır. Banyoda duşakabin mevcuttur. Mutfakta, tezgâh üst ve altında ahşap dolap bulunmaktadır. PVC pencereler bulunmaktadır. Balkonlardan birisi mutfakta diğeri salonda bulunmaktadır. Net kullanım alanı yaklaşık 110 m2 dir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Altınoluk Mh. 1062 Sk. Topkapı Sarayı B Blok No:14/35 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E: 1,20 Yençok=n yapılaşma şartlarına sahip konut alanı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR