KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Melikgazi'de 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995148
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Bulunduğu Kat : 9
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6265 Esas
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
31.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) Kocasinan / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2018/6265 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı yapılacak olan taşınmaz Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, Mimarsinan Mahallesi, 8835 ada, 1 parsel de kayıtlı 1.800,00 m2 yüzölçümlü arsa niteliğindeki ana taşınmazda 6/180 arsa paylı 9. kat, 29 nolu mesken niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmaz Mimarsinan Şirintepe Mahallesi, Malazgirt Bulvarına yakın konumdadır. Bulunduğu konum itibariyle kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ana yapı bodrum kat, zemin kat ve 9 normal kattan oluşmaktadır. Bina henüz bitmemiş vaziyette olup; çevresinde yapı mevcut değildir. İç ve dış kısımlarda bazı bölümler bitmemiştir. Asansör boşluğu mevcut olap, asansör takılı değildir. Her katta 3 adet daire mevcuttur. Satışı yapılacak olan bağımsız bölüm brüt 160,00 m2 alana sahip olup, net alanı 117,86 m2 ' dir. Daire 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, tuvalet, wc ve 3 adet balkondan oluşmaktadır. Taşınmazın antre, banyo, tuvalet, lavabo ve mutfak zeminleri seramik kaplama olup; odalar ve salon zeminleri şap betondur. Banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplama olup; geri kalan bütün duvarlar saten alçı üzeri pls boyadır. Tavanlar ise tavan boyası ile kaplıdır. Mutfak tezgahı olmayıp, dolapları montesiz bir şekilde ve kapakları takılmamış durmaktadır. Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelik kapı olup, iç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencereleri beyaz renkli pvc doğramadır. İç kapıların camları takılı değildir. Taşınmazın elektrik tesisatı çekilmemiş olup, kalorifer petekleri de yoktur. Bu nedenle doğalgaz çekilmemiştir. Taşınmaz doğu, kuzey ve batı yönlerine üç cephelidir.
Adresi : Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 1.800 m2
Arsa Payı : 6/180
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında
kalmaktadır
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 03/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 31/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak,
Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı)
Kocasinan / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6265 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR