KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980826
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : 19 MAYIS MAH. / BELSİN
Oda Sayısı : 3+1
: 75
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 8
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/654 Esas
Muhammen Bedeli
:
148,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 1. İCRA DAİRESİ

2019/654 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Keykubat Mahalle/Köy, 2409 Ada, 3 Parsel 8.kat 34 nolu bağımsız bölüm; Taşınmazın yaklaşık 100 m doğusunda Şht. Büyükelçi Hasan Esat Işık Bulvarı, yaklaşık 100 m kuzeyde Belsin Çok Programlı Anadolu Lisesi, yaklaşık 400 m güneybatıda Hayrullah Özaşar Cami, yaklaşık 500 m batıda Şht. Mehmet Baydur Caddesi ve yaklaşık 550 m kuzeydoğuda Melikgazi Turgut Özal İ.Ö.O. bulunmaktadır Şehrin kuzeybatı bölgesinde kalmakta olup şehir meydanına yaklaşık 8850 m uzaklıktadır. Taşınmazın yeri ve konumu itibari ile Şehir merkezi içine yakın konumda kalmakta olup etrafında kendine benzer yapılar bulunmaktadır. Satış Konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Dolayısı ile taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek bir konumda bulunmaktadır.Ana yapı bodrum+zemin+9 normal kattan oluşmakta olup katta 4 daire toplam 40 daire bulunmaktadır. Yapı site içinde olmasında ötürü etrafı kapalı değildir. Yapının giriş kapısı kuzeydoğu cepheye bakmakta olup 7 adet karo seramik kaplı merdivenler ile çıkılarak ulaşılmakta ve kapı demir doğramadır. Giriş holü, kat holü ve merdivenkovası döşemeleri mozaik beton, duvarları ise fayans kaplıdır. Yapı çatılı, tek asansörlü, dış cephesi sonradan yapılma mantolama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır. Yapının yaşı yaklaşık 20-25 yıllıktır.Satış konusu daire 8. katta olup brüt alanı 100,00 m2 net alanı 75,00 m2 alanlı olarak inşa edilmiştir. Satış konusu taşınmaz 3 oda,salon, mutfak, antre, banyo, 2 balkon ve tuvalet-lavabodan oluşmaktadır. Satış konusu taşınmazda dış kapısı çelik, iç kapılar ahşap, balkon kapıları ve pencereler pvc doğramadır. Odalar ile salon zemini mozaik beton üzeri halıflex, mutfak, antre, tuvalet ve banyo zeminleri seramik kaplıdır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı, geri kalan duvarlar ise sıva üstü saten boyadır. Mutfak balkonu pvc ile kapatılarak mutfağa dâhil edilmiştir. Taşınmazın ısınma sistemi bireysel doğalgaz kombilidir. Taşınmazın cephesi güneybatı olmak üzere 2 cephelidir.
Adresi : 19 Mayıs Mahallesi, Büyükelçi İsmail Erez Bulvarı, Gökyüzü Siteleri Küme Evleri, Mimarsinan Apartmanı No:4/34 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 651,31 m2
Arsa Payı : 1/40
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 148.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/654 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126,127)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
(*) Gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR