KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 186 m2 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112312
Şehir : Kayseri / Melikgazi
: 186
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/55 Esas
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 10:40
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/55 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Bahçelievler Mah. Mimarsinan Mevkii, 276 ada, 13 parselde kayıtlı, 815,50 m² yüz ölçümlü, 1/3 arsa paylı, 4 katlı karkas bina ve arsası vasfındaki ana taşınmazın zemin kat 1 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken vasfındaki taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina bodrum kat,zemin kat ve 2 normal kattan oluşan, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, kaloriferle ısıtılan, doğalgaz tesisatlı, dış duvar mantolama imalatları ve çevre düzenlemesi imalatları tamamlanmış olan, normal katları mesken olarak kullanılan, normal katların her birinde 1'er adet daire bulunan, ana girişi batı cepheden ferforje kapı ile sağlanan bir binadır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın zemin katındaki 1 nolu meskendir. Mesken; 3 oda, 1 salon, banyo, mutfak, WC, 3 balkon, duş, kiler, hol ve antre mahallerinden oluşan, normal mekan zeminleri laminat parke kaplamalı, normal mekan duvarları alçı sıva üzeri boyalı, ıslak mekan zemin ve duvarları seramik kaplamalı, iç kapıları ahşap doğramalı, mutfakta tezgah altı ve üstü dolabı bulunan, mutfak tezgahı suni mermer olan, çelik ana giriş kapılı, ısı camlı PVC pencere doğramalı bir meskendir. Bahse konu mesken her yönden doğal ışık almaktadır. Meskenin net kullanım alanı net 186,10 m² dir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi, 10. Sokak, Zemin Kat,No: 24/1 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereğince 0,20 Taban Alanı Kat Sayılı, 0,60 Kat Alanı Kat Sayılı, En Çok 10 metre yüksekliğinde inşaat izni olan, 0,60 yoğunluklu yapılaşma izni mevcut olup, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 330.000,00 TLKDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:40 - 10:45 arası2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
2 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Bahçelievler Mah. Mimarsinan Mevkii, 276 ada, 13 parselde kayıtlı, 815,50 m² yüz ölçümlü, 1/3 arsa paylı, 4 katlı karkas bina ve arsası vasfındaki ana taşınmazın 2. kat 3 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken vasfındaki taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina bodrum kat,zemin kat ve 2 normal kattan oluşan, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, kaloriferle ısıtılan, doğalgaz tesisatlı, dış duvar mantolama imalatları ve çevre düzenlemesi imalatları tamamlanmış olan, normal katları mesken olarak kullanılan, normal katların her birinde 1'er adet daire bulunan, ana girişi batı cepheden ferforje kapı ile sağlanan bir binadır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın zemin katındaki 1 nolu meskendir. Mesken; 3 oda, 1 salon, banyo, mutfak, WC, 3 balkon, duş, kiler, hol ve antre mahallerinden oluşan, normal mekan zeminleri laminat parke kaplamalı, normal mekan duvarları alçı sıva üzeri boyalı, ıslak mekan zemin ve duvarları seramik kaplamalı, iç kapıları ahşap doğramalı, mutfakta tezgah altı ve üstü dolabı bulunan, mutfak tezgahı suni mermer olan, çelik ana giriş kapılı, ısı camlı PVC pencere doğramalı bir meskendir. Bahse konu mesken her yönden doğal ışık almaktadır. Meskenin net kullanım alanı net 186,10 m² dir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi, 10. Sokak, 2. Kat,No: 24/3 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereğince 0,20 Taban Alanı Kat Sayılı, 0,60 Kat Alanı Kat Sayılı, En Çok 10 metre yüksekliğinde inşaat izni olan, 0,60 yoğunluklu yapılaşma izni mevcut olup, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TLKDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:50 - 10:55 arası2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
3 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Zekaibey Mah. 3147 ada, 5 parselde kayıtlı, 461,07 m² yüz ölçümlü, 30/462 arsa paylı, 7 Katlı Betonarme Bina ve Arsası vasfındaki ana taşınmazın 1. kat 2 nolu bağımsız bölümde kayıtlı büro vasfındaki taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina bodrum kat, zemin kat, asma kat ve 6 normal kattan oluşan, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, kaloriferle ısıtılan, doğalgaz tesisatlı, asansörlü, bütün katları ticarethane olarak kullanılan, ana girişi güney cepheden alüminyum doğramalı kapı ile sağlanan bir binadır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın 1. katındaki 3 nolu bürodur. Büro; 3 oda, mutfak, WC, hol ve antre mahallerinden oluşan, normal mekan zeminleri kısmen laminat parke, kısmen fayans kaplamalı, normal mekan duvarları alçı sıva üzeri boyalı, ıslak mekan zemin ve duvarları seramik kaplamalı, iç kapıları ahşap doğramalı, mutfakta tezgah altı ve üstü dolabı bulunan, mutfak tezgahı suni mermer olan, çelik ana giriş kapılı, ısı camlı PVC pencere doğramalı bir bürodur. Bahse konu kuzey, güney ve batı cephelidir. Büronun net kullanım alanı 82,30 m² dir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Sahabiye Mahallesi, Buyurkan Sokak, Türkaslan İş Merkezi, 1. Kat,No: 29/2Merkez / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereğince En Çok 7 kat yapılaşma izni olan, ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 280.000,00 TLKDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/55 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR