KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 149 m² daire icradan satılıktır

KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078246
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : ALPASLAN MAH. / KILIÇASLAN
Oda Sayısı : 4+1
: 149
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3973 ESAS
Muhammen Bedeli
:
610,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Plevne Mah.Serin Sok.No:10/FKocasinan Mezat Salonu- Kocasinan / Kayseri

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 5. İCRA DAİRESİ

2019/3973 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Özellikleri : Kayseri İl, Melikgazi İlçe, 2505 Ada, 17 Parsel, MELİKGAZİ Mahalle/Köy, 23 Nolu Bağımsız Bölüm Kayseri İli, Melikgazi İlçesi,Alpaslan Mah. 2505 Ada No, 17 Parsel sayılı 770,00 yüzölçümlü 13 Katlı apartman ve Dükkan ve arsası olarak kayıtlı taşınmazın26/736 Arsa paylı 12. kat 23 Nolu bağımsız bölümün tam hissesi satılacaktır.Taşınmaz üzerinde Türkiye vakıflar Bankası T.A.O aleyhine 780.000,00 TL ve 300.000 USD bedelli ipotekler bulunmaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana bina Bodrum, zemin ve 13 normal kattan oluşmakta betonarme karkas bir yapıdır. Yapının etrafı beton duvarlar ile çevrili olup güneybatı cephesinde otopark yer almaktadır. Yapının bahçesinde güvenlik kulübesi ile peyzaj alanları bulunmaktadır. Giriş kapısı kuzeydoğu cepheye bakmakta olup giriş kapısı özel tasarım çelik, giriş holünde ise sensörlü alüminyum doğrama kat hol ve merdiven kovası zeminleri ile duvarların yarısı mermer, diğer yarısı ise saten alçı üzeri plastik boyadır.Yapının her katında 2 daire toplam 26 mesken ve zemin katta büyük bir dükkan yer almaktadır.Yapı çift asansörlü, çatılı, dış cephesi mantolamasız sıva üzeri akrilik esaslıdış cephe boyası ile boyalıdır. Yapının yaklaşık yaşı12-15 yıllıktır. Satışa konu bağımsız bölüm 12. katta olup,Brüt alan 220,00m²net alanı 149,00m²alanlı olarak inşa edilmiştir. Satış konusu taşınmaz, 4 Oda , Salon, Mutfak, antre, gece holü, banyo,ebeveyn banyo, tuvalet- lavabo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Satış konusu taşınmazda salon ve odaların zeminleri laminat parken, antre, gece holü, mutfak zeminleri mermer olup,ıslak hacimli yerleri ise saten alçı üzeri saten boyadır. Tuvaletve banyoların tavanları pvcile ters tavan, odalar,salon, mutfak ve antre tavanları alçıpan ile spot aydınlatmalı ters tavandır. Mutfak tezgahıçimstoneolup üstündealtında dolaplar vardır. Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelik, iç kapılar lake kaplama amerikan panel pencereler ahşap görünümlüısıcamlı pvc doğramadır.. Banyolarda duşa kabinler mevcuttur. Mutfak balkonu pvcile kapatılmıştır.Taşınmazmerkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz Kuzey- doğu- güneyolmak üzere 3 cephelidir. Taşınmazda bulunan malzemeler 1. kalitedir. satışa konu taşınmaz,Yaklaşık100 m kuzeyde Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi, Yaklaşık 125 m güneydoğusunda Feride Ana Cami ve yaklaşık 250 m güneybatısında Kayseri Park Alış- Veriş Merkezi bulunmaktadır. Şehrin Kuzeydoğu bölgesinde kalmakta olup şehir meydanına yaklaşık 2950 muzaklıktadır.Taşınmazın yeri ve konumu itibariyleşehir merkezi içinde kalmakta olup, etrafında kendine benzer lüks yapılar bulunmaktadır. Bölge olarak orta ve üstgelirli insanların tercih ettiği yer konumundadır. satış konusu taşınmaz alışveriş merkezleri, camii, okul ve sağlık kurumlarına yakın bir konumda bulunmaktadır. Dolayısıyla taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek konumda bulunmaktadır.
Adresi : Alpaslan Mah.Kızılırmak Cad.Kamanoğlu Apt.No:130/23 Melikgazi/ KayseriMelikgazi / KAYSERİ Arsa Payı : 26/736 İmar Durumu : 1/1000 ölçekliuygulama imar planında 7 katlıkonut alanında kaldığı görülmüştür.Kıymeti : 610.000,00 TL KDV Oranı : %8 Kaydındaki Şerhler : Beyan:Y.P.T :26 /01/2004, ipotek şerhi, tapu kaydındaki gibidir/dosyasında
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Plevne Mah.Serin Sok.No:10/FKocasinan Mezat Salonu- Kocasinan / Kayseri -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3973 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR