KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kayseri Melikgazi'de 130 m² 3+1 daire mahkemeden satılıktır

KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01156298
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : BATTALGAZİ MAH. / BATTALGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 26.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/58 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
KAYSERİ ADLİYESİ, KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAH. DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/58 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


TAŞINMAZIN:
Özellikleri : KAYSERİ İli, Melikgazi İlçesi, 1. Eskişehir Mahallesi, 12209 Ada, 2 Parsel sayılı, Kat:1, Daire No: 5 şeklindeki taşınmaz
İmar Durumu : Satışa konu taşınmazın, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 260.000,00-TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
Özellikleri : Dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre"Satış konusu taşınmaz, Battalgazi Mahallesi, M.Asım Köksal Cad. Dağdere Sok. Üçler Apt. N:1, Kat:1, D:5 Melikgazi/KAYSERİ adresinde bulunmaktadır, satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu ana yapı, bodrum + zemin + 8 normal kattan oluşmakta olup, betonarme kargir tarzda inşa edilmiştir. Yapının dış cephesi mantolama üzeri sıvalı ve boyalı, giriş kapısı camlı alüminyum doğrama, tek asansörlü, her katta 3 adet daire bulunmaktadır. Satışa konu mesken ana yapının 1. Kat, 5 numaralı dairesinde bulunmaktadır, bu bağımsız bölüm nolu taşınmaz fiilen mesken olarak kullanılmaktadır. Bağımsız bölümün yaklaşık olarak brüt alanı 165.00 m2, net alanı ise 130.00 m2 olup güney/kuzey yönde iki cephelidir, bağımsız bölüm 3 oda + salon + antre + mutfak + banyo + lavabo + wc ve balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapı, iç oda duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı, banyo ile lavabo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplı tavanlarında PVC lambri ters tavan uygulaması mevcuttur, odatavanlarında da ışıklı alçıpan uygulaması yapılıdır, meskenin normal oda zeminleri laminant ahşap parke, ıslak zeminler ise seramik kaplamadır, dairenin pencereleri ve balkon kapısı ısı camlı PVC doğrama iç kapıları ahşap amerikan panel kapı, mutfakta; mutfak dolabı ve tezgah mevcuttur, bu daire merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır." denilmektedir.
1. Satış Günü : 11/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KAYSERİ ADLİYESİ, KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAH.DURUŞMA SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/58 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR