KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Melikgazi'de 120 m2 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927956
Şehir : Kayseri
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10893 ESAS
Muhammen Bedeli
:
240000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
20.03.2019 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) Kocasinan / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2018/10893 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı yapılacak olan taşınmaz Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, Esentepe Mahallesi, 7068 ada, 1 parsel de kayıtlı 2.689,23 m2 yüzölçümlü arsa niteliğindeki ana taşınmazda 40/880 arsa paylı 2. kat, 3 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümdür. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana yapı bodrum kat, zemin kat ve 10 normal kattan oluşmaktadır. Yapının her katında 2 adet daire mevcut olup; toplamda 20 adet daire vardır. Zemin katta ise görevli dairesi vardır. Yapı çatılı, çift asansörlü (biri çalışmıyor), dış cephesi montalama üzeri silikon bazlı dış cephe boyası ile boyalıdır. Satışı yapılacak bağımsız bölüm 2. katta bulunmakta olup; brüt alanı 140,00 m2 olup, net alanı ise 102,00 m2 ' dir. Taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zeminleri laminat parke olup; antre, mutfak ve ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Tuvalet, lavabo, mutfak banyoların duvarları tavana kadar seramik kaplamadır. Odalar, salon ve antre duvarları saten alçı üzeri saten boyadır. Salon, mutfak, antre ve odaların tavanları kenar ve orta göbek kısmında kartonpiyer uygulaması mevcuttur. Tuvalet ve banyo tavanları pvc ile ters tavan yapılıdır. Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelik kapı olup; iç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencereler ile balkon kapıları pvc ' dir. Mutfak tezgahı çimstone olup; altında ve üstünde dolaplar vardır. Taşınmaz bireysel doğalgaz kombi ile ısıtılmakta olup;doğu - kuzey ve batı yönlerine üç cephelidir.
Adresi : Esentepe Mahallesi, Meram Sokak, İncetürkmen Apt. No:1/3Melikgazi /
KAYSERİ
Yüzölçümü : 2.689,23 m2
Arsa Payı : 40/880
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=0,90
Yençok=n özellikli konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 20/02/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 20/03/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak,
Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) Kocasinan / KAYSERİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10893 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR