KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 105 m² daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113889
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : MİMARSİNAN OSB MAH. / MİMARSİNAN
: 105
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/406 Esas
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 10:10
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/406 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mah. 350 Ada, 3 Parselde kayıtlı, 1.040,94 m2 yüzölçümlü, 1/18 arsa paylı, arsa vasfındaki ana taşınmazın, 3. Katındaki 5 Nolu Mesken bağımsız bölümüdür. Ana taşınmaz üzerindeki bina; Bodrum kat, Zemin kat, 9 normal Kat ve çatıdan oluşmaktadır. Betonarme karkas tarzında inşa edilmiştir. Yaklaşık 1 yıllıktır. Bina giriş kapısı ikiye açılır otomatik kapı, rüzgarlık ise alüminyum doğramalı ve sinerji ısı camlıdır. Bina giriş zemini ve kat holleri seramik kaplamadır. Basamakları mermer kaplamalı ve alüminyum korkulukludur. Duvarlar alçı sıvalı ve silikonlu boyadır. Tavanlarda alçıpandan gizli ışıklandırma yapılı olup, spotlarla aydınlatılmaktadır. Yapının dış cephesi ısı yalıtım amaçlı mantolama yapılı olup, üzeri sıvalı ve akrilik esaslı dış cephe boyalıdır. Yapıda 2 adet asansör bulunmaktadır. Yapının her bir katında 2 adet mesken bulunmaktadır. Doğalgazlı merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın 3. Katındaki 5 nolu bağımsız bölümde kayıtlı meskendir. Daire giriş kapısı dekoratif çelik kapıdır. Daire, kuzey, batı ve doğu yönlerinde üç cephelidir. Antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, lv- wc, hol ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Meskenin net alanı 105,00m2 dir. Dairenin antresinde vestiyer yapılı değildir. Dairenin oda zeminleri laminat parke, ıslak zeminleri ve mutfak zemini seramik kaplamalıdır. İç kapı kanatları Amerikan Panel kapı, pencere doğramaları PVC doğrama ve ısı camlıdır. Daire duvarları alçı-sıva üzeri silikon boyalı, oda tavanları alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Salon, Oturma Odası ve mutfağın tavanlarında alçıpandan gizli ışıklandırma yapılıdır. Banyo ve lv-wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta döküm mermerden tezgâh yapılı olup; tezgâh altında ve üstünde dolap yapılmıştır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Mimarsinan Bahçelievler Mah. 3180. Sok. Ulusoy İnş. No:7, Kat:3/5 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında; E=1,80 yoğunluklu, Yençok: n olan, serbest yükseklikte konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 160.000,00 TLKDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
2 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mah. 350 Ada, 3 Parselde kayıtlı, 1.040,94 m2 yüzölçümlü, 1/18 arsa paylı, arsa vasfındaki ana taşınmazın, 4. Katındaki 7 Nolu Mesken bağımsız bölümüdür. Ana taşınmaz üzerindeki bina 1 nolu taşınmaz ile aynı bina olup özellikleri de aynıdır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın 4. Katındaki 7 nolu bağımsız bölümde kayıtlı meskendir. Daire giriş kapısı dekoratif çelik kapıdır. Daire, kuzey, batı ve doğu yönlerinde üç cephelidir. Antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, lv- wc, hol ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Meskenin net alanı 105,00m2 dir. Dairenin antresinde vestiyer yapılı değildir. Dairenin oda zeminleri laminat parke, ıslak zeminleri ve mutfak zemini seramik kaplamalıdır. İç kapı kanatları Amerikan Panel kapı, pencere doğramaları PVC doğrama ve ısı camlıdır. Daire duvarları alçı-sıva üzeri silikon boyalı, oda tavanları alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Salon, Oturma Odası ve mutfağın tavanlarında alçıpandan gizli ışıklandırma yapılıdır. Banyo ve lv-wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta döküm mermerden tezgâh yapılı olup; tezgâh altında ve üstünde dolap yapılmıştır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Mimarsinan Bahçelievler Mah. 3180. Sok. Ulusoy İnş. No:7, Kat:4/7 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında; E=1,80 yoğunluklu, Yençok: n olan, serbest yükseklikte konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 160.000,00 TLKDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/406 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR