KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi'de 105 m² daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115587
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Oda Sayısı : 2+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Kot 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ DENİZ POSTASI 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/19 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
01.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ


2019/19 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Tontar Mah. 860 ada, 650 parselde kayıtlı, 868,00 m² yüz ölçümlü, 1/12 arsa paylı, Bahçeli Kargir Apartman vasıflı ana taşınmazın 2. katında konumlanmış olan 9 bağımsız bölüm nolu meskendir. Ana taşınmaz üzerindeki bina; bodrum kat , zemin kat ve 2 normal kattan oluşan, betonarme karkas taşıyıcı sistemli, kaloriferle ısıtılan, doğalgaz tesisatlı, çevre düzenlemesi imalatları tamamlanmış olan, tüm normal katları mesken olarak kullanılan bir binadır. İpotekli bağımsız bölüm bu binanın 2. Katındaki 9 nolu mesken bağımsız bölümdür. Bağımsız bölüm; 2 oda, 1 salon, banyo, mutfak, WC, 2 balkon, hol ve antre mahallerinden oluşan, koridor, mutfak ve normal mekan zeminleri laminat parke kaplamalı, normal mekan duvarları ince sıva üzeri boyalı, WC ve banyo zeminleri dökme mozaik, duvarları ortalama 2 metre fayans kaplamalı, üzeri ince sıva üzeri badanalı, iç kapıları ahşap pres doğramalı, mutfakta tezgah altı ve üstü dolabı bulunan, mutfak tezgahı dökme mermer olan, çelik ana giriş kapılı, ısıcamlı PVC pencere doğramalı bir meskendir. Mesken batı vegüney cepheli olup, buyönlerden doğal ışık almaktadır. Meskenin net kullanım alanı 105 m2 dir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Battalgazi Mahallesi, Nazır Geçidi Sokak, Doğa Apartmanı, 2. Kat,No: 7/9 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereğince 1,20 yoğunluklu yapılaşma izni mevcut olup, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 01/04/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/19 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR