KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Melikgazi 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180350
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : BATTALGAZİ MAH. / BATTALGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Bulunduğu Kat : Giriş Kat
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 30.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/457 Esas
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
21.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2019/457 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Melikgazi İlçe, 2718 Ada, 8 Parsel, TONTAR Mahalle/Köy, Zemin Kat B Girişi 1 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Kayseri İli,Melikgazi İlçesi Tontar Mah.2718 Ada No,8 Parsel1.0 59,49 m² yüzölçümlü'' Dört Katlı Apartman ve Arsası'' nitelikli ana taşınmazda bulunan 60/1059 Arsa paylı'' Mesken'' vasıflı 1 Nolu bağımsız bölüm nolu taşınmazın tam hissesi satılacaktır. Ana taşınmaz,Bodrum+zemin+2 normal kattan oluşan betonarme karkas taşıyıcı sistemli, ahşap oturtma çatılı,kaloriferli ısıtılan doğalgaz tesisatlı normal katları mesken olarak kullanılan 3 Ayapı sınıflı%18 yıpranma oranlı bir binadır. satışa konu bağımsız bölüm zemin katta bulunup çelik giriş kapılı, ahşap iç kapılı PVC pencereli ,3 Oda1 Salon, Mutfak , Banyowc , antre ve balkon mahallerinden oluşan, ıslak mekan zeminleri fayans kaplamalı duvarları sıva üzeri badanalı yaklaşık 140.00m² inşaat alanlı, 105,00 m² net kullanım alanlı, Kuzey, doğu ve batı cepheli olup, bu yönlerden doğal ışık alan bir meskendir. taşınmaz arsası batıdan Gediz Geçidi Sokağa cepheli, Büyük Menderes Caddesine 60 metre Mehmet Akif Ersoy Mesleki Teknik Anadolu Lisesine 100 metre Kayseri Cumhuriyet Meydanına 2,1 km uzakllıkta konumlanmış olup yakın çevresinde çok katlı binalar bulunmaktadır. bu taşınmazın tapu kaydında eklenti bilgilerinde 1 nolu kömürlüğün söz konusu taşınmaza ait olduğu belirtilmektedir.
Adresi : Battalgazi Mah. Gediz Geçidi Sokağı Uğur Apartmanı No:6/1Melikgazi / Kayseri Melikgazi / KAYSERİ Arsa Payı : 60/1059 mar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereği üzerinde 1,80 emsalli yapılaşma izni bulunmakta ve konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 125.000,00 TL KDV Oranı%1 kaydındaki Şerhler Y.planı: 22/03/2000, tapu kaydındaki gibidir/ Dosyasında
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 21/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi "İ.İ.K.9.MADDE: İcra ve İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme, Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra ve iflas dairesi adına açılan hesaba yapılır, hükmü gereğince NAKİT TEMİNATIN BANKA HESABINA YATIRILMASI GEREKTİĞİNDEN, hesaplanan teminat tutarının ihale saatinden önce Vakıflar Bankası TR940001500158007308959017 İBAN nolu hesaba, dosya numarası ve ihale katılımcısının adı-soyadı ve T.C.kimlik numarası yazılarak yatırılması ve dekonttan bir suretin ibraz edilmesi" veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Nakit teminat ile satışa iştirak edilemeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/457 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR