KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri/Kocasinan'da mesken icradan satılıktır

KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945606
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2749 Esas
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ

2016/2749 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adres ve Tapu Kaydı:
Zümrüt Mahallesi, Gelişen Sokak, Yörük Sitesi,C Blok, No: 31/5 Kocasinan/Kayseri adresinde bulunan taşınmaz, Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Pervane Mah., 2835 ada, 3 parsel, 1. kat, 5 nolu bağımsız bölüm de bulunan mesken vasfındaki olup,arsa payı 20/232 hisselidir. Bu taşınmaz mülkiyeti ise Hidayet Ünal’a aittir.
Arsa Özellikleri: Bu taşınmazın arsası, Kocasinan Belediyesi İmar Planı içerisinde, her türlü belediye ve kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilecek durumdadır. 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E: 1,60 Yençok=n özellikli konut alanında planlıdır.Taşınmazın yaklaşık 225 m güneyinde Bekir Yıldız Bulvarı, yaklaşık 325 m batısında Kadir Has Caddesi, yaklaşık 375 m güneybatısında Kadir Has Kapalı Spor Salonu ve yaklaşık 450 m kuzeybatısında Sadiye Nuhoğlu İlkokulu bulunmaktadır.
Binanın Özellikleri: Arsa üzerinde bulunan apartman betonarme karkas taşıyıcı sistemli, bodrum+zemin ve 3 normal kattan oluşan, asansörlü, ahşap oturma çatılı, doğalgaz sistemli kalorifer tesisatlı, 3A yapı sınıflı, % 20 yıpranma oranlı bir binadır.
Meskenin Özellikleri: Apartmanın 1. Katında yer alan 5 bağımsız bölüm nolu mesken brüt alanı 150,00 m2, net alanı 110,00 m2, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc-lavabo, antre, hol ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Taşınmazın salon ve oturma odası zemini ahşap parke, çocuk odası ve yatak odası zemini laminat parke olup mutfak, antre ve ıslak hacimli yerler seramik kaplamadır. Tuvalet ve banyo duvarlarının 2/3’ü fayans kaplama, mutfak duvarı tavana kadar fayans olup geri kalan duvarlar saten alçı üzeri saten boya ve salon, odalar ve mutfak tavanı kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelik, iç kapılar ahşap press, pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Mutfak tezgâhı çimstone olup altında ve üstünde laminat dolaplar mevcut ve üst dolap ile tezgâh arası duvar seramik kaplamadır. Mutfak balkonu pvc, oturma odası balkonu ise camekân ile kapatılmıştır. Banyoda duşakabin bulunmaktadır. Taşınmaz merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmakta ve kuzeydoğu cepheye bakmaktadır.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2749 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR